spravy.sk spravy.sk

Bonusové body za najrýchlejšie kolo nič nezmenili
zdroj: Mercedes

Bonusové body za najrýchlejšie kolo nič nezmenili

Jedna z noviniek, ktoré začali platiť od roku 2019, sa týkala udeľovania dodatočného bodu pre jazdca, ktorý získa najrýchlejšie kolo. Tento bodík mu však bol prirátaný len v tom prípade, ak skončil v top 10.

Dovedna tak bolo k dispozícii ďalších 21 bodov, ktoré sa však v celkovom majstrovskom poradí nepostarali o žiadny rozdiel. A či dokázali zvýšiť atraktívnosť pretekov, tak aj o tom by sa dalo polemizovať.

Lewis Hamilton týmto spôsobom získal šesť bodov, Charles Leclerc štyri, Max Verstappen tri, Valtteri Bottas, Pierre Gasly a Sebastian Vettel po dva. Spolu je to devätnásť bodov, pretože dvakrát takýto bod nezískal nikto.

Dopadlo to presne tak, ako sa predpokladalo: zo všetkých týchto bodov sa tešili len top tímy a stajniam stredu poľa neostalo absolútne nič. Celkovo teda táto záležitosť pravdepodobne nepriniesla žiadny úspech.

Najtesnejšie to bolo v boji o siedme miesto, kde by sa Gasly bez dvoch dodatočných bodov dostal na celkový počet 93 bodov a ôsmy Alex Albon ich nazbieral 92. Ani tu však najrýchlejšie kolá nerozhodovali.

Aký je váš názor? Mal by sa tento bodík udeľovať aj v budúcnosti? Budeme radi, ak sa vyjadríte v diskusii.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pravidlá

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac