spravy.sk spravy.sk

FIA potvrdila niekoľko noviniek, tímy už v testoch nebudú môcť skrývať autá
zdroj: GEPA

FIA potvrdila niekoľko noviniek, tímy už v testoch nebudú môcť skrývať autá

Medzinárodná automobilová federácia vydala v noci zo stredy na štvrtok tlačové stanovisko, ktorým potvrdila niekoľko noviniek týkajúcich sa technických a športových pravidiel pre rok 2020.

Svetová motoristická rada FIA počas svojho parížskeho zasadnutia schválila nasledujúce zmeny:

- nový text pravidiel týkajúcich sa zberu a testovania paliva počas podujatí tak, aby v ňom boli zahrnuté aj deklarácie príslušného množstva (tieto veci doposiaľ upravovala len technická direktíva, odteraz budú aj v pravidlách, pozn. red.)

- o definitívnom ukončení pretekov bude opäť rozhodovať šachovnicová vlajka

- nový text pravidiel zabraňujúci tímom skrývať autá počas  zimných testov, aby tieto podujatia boli zaujímavejšie pre médiá i fanúšikov

- ďalšie menšie úpravy a doplnky článkov v oboch sadách pravidiel.

Svetová motoristická rada okrem toho potvrdila, že spoločnosť BBS bude dodávateľom štandardizovaných ráfikov od roku 2021, pričom pôvodne bola zvolená už 5. júla 2019. Konzultačná fáza prebiehajúca medzi tímami a BBS prebehla pod dohľadom technického oddelenia FIA a rezultovala v niekoľko malých zmien pôvodnej špecifikácie, ktoré boli takisto odsúhlasené.

Dodávateľom primárneho palivového čerpadla by mala byť spoločnosť Magneti Marelli a vysoko-tlakového palivového čerpadla, ako aj interných potrubí, spoločnosť Bosch. Tieto veci pôvodne svetová motoristická rada potvrdila ešte 30. júla, avšak potom nasledovala konzultačná fáza s tímami i výrobcami pohonných jednotiek. Takisto na to dozeralo technické oddelenie FIA a tentoraz prišlo finálne odobrenie. Aj tieto súčiastky teda budú štandardizované - podľa všetkého v záujme toho, aby s palivom už nikto nedokázal podvádzať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac