spravy.sk spravy.sk

Bude z Racing Pointu Aston Martin?
zdroj: Red Bull Content Pool

Bude z Racing Pointu Aston Martin?

Pár dní po skončení formulovej sezóny obehla médiá zaujímavá správa: miliardár Lawrence Stroll, ktorý aktuálne vlastní tím Racing Point, vraj plánuje kúpiť veľký podiel v spoločnosti Aston Martin.

Informovali o tom stránky Autocar a RaceFans, ktoré vraj realizovali spoločné vyšetrovanie. Nebolo by to nič prekvapujúce, pretože Stroll už úspešne investoval do značiek ako Pierre Cardin, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Asprey či Garrard a v tomto procese plánuje pokračovať.

Otec súčasného pretekára Racing Pointu Lanca Strolla je známy aj svojou záľubou v autách, pričom vlastní asi najcennejšiu zbierku historických automobilov Ferrari na svete. 

Aston Martin bol nedávno na vzostupe, avšak posledné obdobie mu veľa úspechov neprinieslo. Ceny akcií klesli (z približne 20 eur na súčasných 6, pozn. red.) a ani s predajom áut to nevyzerá dobre, takže aktuálne by Strolla podiel nevyšiel extrémne draho.

Za prvých šesť mesiacov tohto roku vykázal Aston Martin stratu vo výške takmer 80 miliónov libier, čo je v prepočte skoro 95 miliónov eur.

Ak by sa Strollovi podarilo realizovať tento krok, dá sa predpokladať, že tím Racing Point, ktorý nenesie v zásade nikoho meno, by premenoval na Aston Martin.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Aston Martin

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac