spravy.sk spravy.sk

Ferrari má najsilnejší motor, ale aké je poradie za červenými?
zdroj: twitter.com

Ferrari má najsilnejší motor, ale aké je poradie za červenými?

Ferrari malo po letnej prestávke veľmi silné auto a konkurenti tvrdili, že motor z Maranella dokáže produkovať až o 50 koní viac, ako ich agregáty. Červení to nikdy nepotvrdili a aj keď uznávali, že majú náskok, hovorili maximálne o dvadsiatich koňoch.

Najlepšie autá mali pravdepodobne Mercedes s Red Bullom a ich pretekári z toho ťažili napriek tomu, že mali možno o niečo slabší motor. Hovorí sa o tom, že ak by mala Honda rovnakú silu ako Mercedes, Max Verstappen mohol potrápiť aj Lewisa Hamiltona.

"S našou sezónou sme spokojní," cituje Verstappenove slová Auto Motor und Sport. "Dosiahli sme pokroky a Honda svoj motor vylepšila. V budúcom roku však chceme viac."

Spomínaný zdroj priniesol veľmi zaujímavé informácie o tom, že podľa prepočtov Red Bullu sa Honda k Mercedesu výrazne dotiahla a stráca už len jednociferný počet koní. Lepšie je na tom len Ferrari a posledný je Renault.

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul to však vidí inak: "Podľa našich meraní má najsilnejší motor Ferrari spolu s nami. Potom nasleduje Honda a až potom Mercedes."

Nuž a aby toho nebolo málo, AMuS pridal aj pohľad Mercedesu: Ferrari je vpredu, potom Mercedes s Hondou, posledný je Renault. "Rozdiely medzi Hondou, Renaultom a nami sú minimálne," uviedol nemenovaný inžinier majstrovského zoskupenia. "Len Ferrari ešte vyniká."

Všetky stajne sa odvolávajú hlavne na svoje GPS-merania, ale tie nie sú celkom jednoznačné. Ide pri nich aj o to, kto stavil na aké množstvo prítlaku, prípadne kto má gumy v akom stave.

"Výkon motora je skutočne veľmi ťažké odfiltrovať," reagoval motorový šéf Mercedesu Andy Cowell. "V pretekoch majú súperi niekedy vzduchovú clonu, niekedy profitujú z DRS, niekedy útočia a idú absolútne naplno, niekedy šetria pneumatiky..."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac