spravy.sk spravy.sk

Hamilton prezradil, že jeden z top pilotov neustále vyvoláva Wolffovi
zdroj: TASR

Hamilton prezradil, že jeden z top pilotov neustále vyvoláva Wolffovi

Lewis Hamilton na tlačovke pred piatkovým slávnostným odovzdávaním cien FIA povedal, že viacero jazdcov bombarduje Tota Wolffa telefonátmi a prejavuje svoj záujem jazdiť v Mercedese. Nuž a jeden z nich má byť aj top pilotom, ktorý bol na pódiu chvíľu pred ním...

Aby sme upresnili, z prítomných jazdcov to mohli byť Max Verstappen, Fernando Alonso, ale možno aj Jean-Éric Vergne či Sébastien Buemi. Zahraničné zdroje píšu, že narážal pravdepodobne na Verstappena, ale vylúčený nie je ani Alonso.

"Je to zaujímavé obdobie, pretože mnoho jazdcov hľadá pozície kdekoľvek," povedal Hamilton. "Hovorím o telefonátoch, ktoré Toto dostáva od všetkých pretekárov, vrátane jedného, ktorý tu bol len pred chvíľou. Všetci sa pýtajú, či by mohli prísť."

"Každý by chcel opustiť svoj tím a prísť sem. V zásade je to pochopiteľné, pretože každý chce vyhrať a každý chce byť súčasťou víťazného tímu. V tejto chvíli to však nie je stresujúce, s Totom máme celkom jasnú komunikáciu. Nikdy sme nemali žiadne tajomstvá a nezmení sa to."

Angličan vzápätí pripomenul, že v tíme je veľmi spokojný a miluje spoluprácu s tamojšími ľuďmi. "Bolo by veľmi ťažké odísť z miesta, ktoré máte tak radi. Tím, organizáciu a vlastne všetko až po najvyšších šéfov. V Mercedese som od trinástich rokov a je ozaj ťažké predstaviť si samého seba niekde inde."

"To, čo sme vybudovali za posledných sedem rokov - a pochopiteľne Mercedes na tom pracoval dlhšie - je dominantné, je to veľká sila. Trvalo určitý čas, kým sme to vybudovali, kým sme nadobudli takú silu a konzistentnosť. Niečo také nepríde za noc. Ostatné tímy aktuálne nemajú také nástroje, ako my. A chvíľu trvá, kým si niečo také vybudujete," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac