spravy.sk spravy.sk

Hamilton si pichol do Ferrari: Jean k tomu isto vie niečo povedať
zdroj: TASR

Hamilton si pichol do Ferrari: Jean k tomu isto vie niečo povedať

Lewis Hamilton bol na piatkovej slávnosti FIA v Paríži dobre naladený. Pôsobil uvoľnene a povedal viacero zaujímavých slov. Najskôr prezradil, že jeden z jeho súperov, ktorý bol na pódiu tesne pred ním, telefonicky bombarduje Tota Wolffa a hľadá si miesto v Mercedese.

Mal by to byť Max Verstappen, ktorý bol na scéne tesne pred ním, ale vylúčené nie je ani to, že myslel Fernanda Alonsa. Aj ten totiž odpovedal na otázky krátko pred ním, avšak ešte pred Verstappenom.

Následne hovoril aj o sile Ferrari, ktorá sa prejavovala hlavne v kvalifikácii. "Napriek tomu, že z ničoho nič mali odrazu o 30 koní viac, ako všetci ostatní, sme sa často dostali medzi nich," pripomenul Hamilton. "Ale Jean (Todt, prezident FIA, pozn. red.) isto môže zodpovedať na tieto otázky."

Z Red Bullu sme už zachytili slová o tom, že Ferrari so svojim motorom muselo podvádzať, ale ľudia z Mercedesu boli opatrnejší. Hamilton však tentoraz takisto naznačil, že niečo nebolo v poriadku. Dôkazy však zjavne nikto nemá.

"Celkovo to však bol dobrý rok a povedal by som, že išlo o najlepší rok mojej kariéry. Boj s Ferrari bol intenzívny, ale tentoraz sa pridal ešte aj tretí tím, takže sme to mali ešte náročnejšie," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac