spravy.sk spravy.sk

Kubica: V žiadnom prípade svoj návrat neľutujem
zdroj: BMW Motorsport

Kubica: V žiadnom prípade svoj návrat neľutujem

Robert Kubica neľutuje svoj návrat do kolotoča F1 aj napriek tomu, že po sezóne plnej sklamania odchádza z tímu Williams, a ďalší rok nebude pôsobiť v kráľovnej motoršportu.

Tím Williams získal za celý rok iba jeden bod, o ktorý sa pričinil Kubica na Veľkej cene Nemecka. Poliak však v kvalifikácii ani raz nezdolal svojho o dosť mladšieho tímového kolegu, Georgea Russella. Dva mesiace pred koncom ročníka oznámil, že v nasledujúcej sezóne už nebude pretekať za stajňu z Grove.

Poľský pilot je veľmi potešený, že sa do Formuly 1 dokázal vrátiť aj napriek zraneniam, ktoré utrpel počas rely v roku 2011. „V prvom rade by som to nemal ľutovať, pretože ma do toho nikto nenútil. Už minulý rok som strávil v tíme a vedel som, že to nebude ľahké. Samozrejme, prenasledovalo nás oveľa viac problémov, ako v minulej sezóne. Najmä na začiatku roka, bolo to nešťastné obdobie. Myslím si, že sme za to dlhú dobu platili účet. Dlhšie, ako si ľudia myslia,“ zhodnotil pretekár z Krakova.

„Keď som prestal jazdiť, bolo mojím jediným cieľom vrátiť sa do čo najvyššej úrovne motoršportu, kde by som bol schopný pretekať. Z osobného hľadiska to bol teda veľký úspech, no z pohľadu jazdca to bola veľmi náročná sezóna. V prvopočiatku som sa však rozhodoval vášňou, snahou o dosiahnutie cieľa, ktorý som si po nehode vysníval. Dúfali sme, že budeme dosahovať lepšie výsledky. Nuž, taký je život, taký je motoršport a Formula 1. Práve preto je to tak vzrušujúce a zároveň ťažké.“

Jazdec Williamsu mal počas tohto ročníka aj určité nezhody s tímom. Naposledy sa tak stalo v Suzuke, kde sa pred kvalifikáciou stajňa rozhodla, že na svojom aute nenasadí nové predné krídlo, s ktorým bol Poliak dovtedy nadmieru spokojný. 

Celkovo však dúfa, že sa jeho bývalý tím konečne postaví na nohy. „Dúfam, že tomuto zoskupeniu bude svitať na lepšie časy, aby mohli bojovať o čo najvyššie priečky. Zaslúžia si to najmä všetci mechanici, ktorí tu celú sezónu dreli. Vždy sa snažili podať maximálny výkon. Stratiť motiváciu v tak ťažkých chvíľach je veľmi jednoduché, no oni vždy išli naplno. Zaslúžia si ľahší život, tým myslím rýchlejšie auto. Ak máte rýchly monopost, pre každého je všetko jednoduchšie,“ dodal Kubica.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac