spravy.sk spravy.sk

Tímy F1 jednohlasne odmietli budúcoročné pneumatiky
zdroj: Pirelli Motorsport

Tímy F1 jednohlasne odmietli budúcoročné pneumatiky

Celý rok testovacích príprav vyšiel navnivoč. Po tom, ako sa pneumatiky pre rok 2020 neosvedčili počas piatkových tréningov pred Veľkou cenou USA, sa to isté zopakovalo aj počas dvojdňových testov v Abú Zabí.

Zástupcovia Pirelli avizovali, že pri vyšších teplotách a pri špecifickom nastavení áut to bude lepšie, ale nebolo. Až prišiel 10. december a aktuálne stanovisko Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) a Pirelli.

"Po tom, ako sme nové špecifikácie pneumatík pre rok 2020 testovali a analyzovali, sa podľa Článku 12.6.1 technických pravidiel uskutočnilo hlasovanie za špecifikáciu pneumatík, s ktorou absolvujeme sezónu 2020," stojí v stanovisku publikovanom na FIA.com. "Výsledkom hlasovania bolo jednohlasné rozhodnutie tímov F1 ponechať si pre rok 2020 špecifikácie pneumatík z roku 2019."

"FIA sa chce za odvedenú prácu a kooperáciu pri vývoji gúm pre rok 2020 a ďalšie obdobie poďakovať tak Pirelli, ako aj tímom. V každom prípade sme sa naučili lekcie, ktoré budú pri ďalšom vývoji pneumatík v budúcnosti neoceniteľné," dodáva FIA.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac