spravy.sk spravy.sk

Pirelli našlo malú útechu: Tímy aspoň nemusia meniť dizajn áut
zdroj: Pirelli Motorsport

Pirelli našlo malú útechu: Tímy aspoň nemusia meniť dizajn áut

Ako sme vás už informovali, tímy Formuly 1 jednohlasne odmietli pneumatiky, ktoré boli vyvíjané pre rok 2020. Zdá sa, že neboli dobré a stajne radšej uprednostnili zotrvanie pri tohtoročnej špecifikácii.

Kompetentní zo spoločnosti Pirelli sú určite sklamaní, pretože dlhé obdobie vývoja a testovania bolo zbytočné. Na druhej strane však našli aj niekoľko pozitív.

"Tímy nebudú musieť upravovať dizajn áut pre rok 2020, ktorý by bol inak vzhľadom na iný profil konštrukcie pneumatík pre rok 2020 nevyhnutný," stojí v stanovisku Pirelli. "Tímy takto budú môcť bez prerušenia pokračovať vo vývoji áut pre rok 2020, ktorý je už v pokročilej fáze."

"Ďalšie využívanie pneumatík pre rok 2019 tímom navyše garantuje stabilitu, pretože v poslednej sezóne súčasných pravidiel budú využívať dobre známy produkt," dodala talianska spoločnost.

Nové riešenia odmietnutých pneumatík chce Pirelli naďalej vyvíjať a využiť ich aj pri 18-palcových gumách určených pre rok 2021. Hlavne tu ide o to, že ich bude možné prevádzkovať so slabším natlakovaním ako v súčasnosti.

Prvé testy "osemnástok" pre rok 2021 a ďalšie obdobie vraj priniesli "pozitívne výsledky". Ďalšie jazdy tejto novinky sú naplánované na február, keď s nimi v Jereze uvidíme Ferrari. 

Tentoraz v Abú Zabí absolvoval dva testovacie dni George Russell s monopostom Mercedesu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pirelli

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac