spravy.sk spravy.sk

Häkkinen: Ferrari sa musí zbaviť operačných problémov i interného napätia
zdroj: TASR

Häkkinen: Ferrari sa musí zbaviť operačných problémov i interného napätia

Mika Häkkinen sa vo svojom aktuálnom blogu zaoberal aj problémami, do ktorých sa neprestajne zapojí taliansky tím Ferrari. V červenom zoskupení sa vždy niečo zomelie a inak tomu nebolo ani v poslednom podujatí ročníka v Abú Zabí.

"Tím dostal pokutu 50 000 eur za nekorektné natankovanie monopostu Charlesa Leclerca, k čomu treba prirátať aj nezvládnutú prvú zastávku Sebastiana Vettela," uviedol Mika vo svojom stĺpčeku pre Unibet. "Všetko to len podčiarklo skutočnosť, že tím naďalej trpí operačnými problémami."

"Nechcem znevažovať Pierra Gaslyho alebo Alexa Albona, ale ak by Red Bull Racing mal konzistentne silného kolegu Maxa Verstappena, Ferrari mohlo mať problém skončiť čo i len na druhom mieste majstrovstiev. Skutočnosť, že Max zdolal tak Charlesa, ako aj Sebastiana, stojí za povšimnutie."

Lietajúci Fín vzápätí pripomenul, že Ferrari je aj naďalej "silné" a jeho rýchlosť na rovinke bola "doslova neskutočná", avšak ani to nestačilo.

"Ak chcú v budúcom roku zdolať Mercedes a Red Bull Racing, nemôžu si dovoliť robiť operačné chyby, nemôžu prichádzať strategické zaváhania a nemôžu doplácať ani na interné napätie..."

Häkkinen hovoril aj o skutočnosti, že Vettel len druhýkrát v kariére prehral interný tímový súboj; najskôr ho v roku 2014 zdolal Daniel Ricciardo, tentoraz Charles Leclerc.

"Dvaja jazdci sa navzájom tlačili vpred, avšak v Brazílii aj kolidovali. Šéf tímu Mattia Binotto ich musí vyzývať k rovnakej spolupráci, akú ukazujú Lewis Hamilton a Valtteri Bottas v Mercedese," dodal Mika Häkkinen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac