spravy.sk spravy.sk

Head hovorí o regresívnych nových pravidlách, iná cesta však už asi nie je
zdroj: F1/Twitter

Head hovorí o regresívnych nových pravidlách, iná cesta však už asi nie je

Patrick Head je jednou z legiend Formuly 1. Už pred mnohými rokmi začal spolupracovať s Frankom Williamsom a bol považovaný za technického génia, ktorý tejto stajni pomohol dosiahnuť nemalé úspechy.

Zažil však celkom inú dobu, ako je tá súčasná. Inžinieri mali rozviazané ruky a mohli prichádzať takmer s hocičím, čo im prišlo na um. Nuž a práve to sa do veľkej miery staralo o celkové kúzlo Formuly 1.

Táto doba je však nenávratne preč a budúcnosť bude čoraz reštriktívnejšia. Ak chceme, aby si tímy boli ako-tak vyrovnané, je to v zásade nevyhnutnosť. 

"Z inžinierskeho pohľadu sú nové pravidlá bohužiaľ regresívne," povedal Head na nedeľných Autosport Awards. "Ale napokon tu ide o to, že motoršport je dnes už až príliš drahý. Rozdiel medzi top tímami a tými ostatnými je veľmi veľký. Potrebujeme sa postarať o to, aby spolu mohlo bojovať viacero zoskupení."

"Myslím si, že kompetentní odviedli dobrú prácu. Nebudem hovoriť, že toto utlmenie je neférové, pretože šikovnejší inžinieri určite nájdu spôsoby, ako sa postarať o rozdiel, ale určite nemajú také slobody, aké boli v časoch, keď som bol zapojený aj ja," usmial sa Patrick Head.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pravidlá

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac