spravy.sk spravy.sk

Horner nevylučuje, že top piloti ostanú na svojich miestach aj v roku 2021
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner nevylučuje, že top piloti ostanú na svojich miestach aj v roku 2021

Medzi rokmi 2019 a 2020 sme neboli svedkami žiadnych veľkých jazdeckých rošád a išlo o jedno z najpokojnejších období v histórii.

Mercedes, Ferrari, Red Bull, McLaren, Toro Rosso, Racing Point, Alfa Romeo i Haas si ponechajú rovnakú jazdeckú dvojicu a k zmenám prišlo len v Renaulte a vo Williamse; v oboch zoskupeniach sa vymenil jeden pretekár.

O rok to bude určite bujarejšie a otvorene sa hovorí aj o zmenách v top tímoch. Bez zmluvy ostanú Lewis Hamilton, Valtteri Bottas, Max Verstappen či Sebastian Vettel, no rovnako aj mnohí ďalší jazdci.

"V podstate všetci top piloti budú na konci budúceho roku bez zmluvy," povedal šéf Red Bullu Christian Horner, ktorý však dúfa, že Verstappena si v tíme udrží: "Podľa mňa je tu veľmi šťastný."

"Sme veľmi radi, že ho tu môžeme mať a dobre k nám pasuje. Teraz je na nás, aby sme mu pre budúci rok dali konkurencieschopné auto, no keď príde na lámanie chleba, neprekvapilo by ma, ak by všetci ostali na svojich súčasných miestach."

"Leclerc má s Ferrari zmluvu," pripomenul Horner. "Lewis je vo svojom prostredí spokojný, Max rovnako. Ak budú mať v budúcom roku konkurencieschopné autá, tak prečo by mali prestupovať?"

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac