spravy.sk spravy.sk

Leclerc je s prvou sezónou vo Ferrari spokojný: Lepšie, ako som očakával
zdroj: Scuderia Ferrari

Leclerc je s prvou sezónou vo Ferrari spokojný: Lepšie, ako som očakával

Charles Leclerc má za sebou prvé dve formulové sezóny; v tej prvej zdolal Marcusa Ericssona 39:9, v druhej Sebastiana Vettela 264:240. Sám priznal, že to prebehlo lepšie, ako očakával.

"Som šťastný," skonštatoval Monačan pre Motorsport.com. "Ak by ste mi na začiatku sezóny povedali, že budem mať sedem pole positions a desať pódií, neveril by som tomu. Určite to však bolo lepšie, ako som očakával."

Na druhej strane ťažko povedať, či týmto slovám skutočne môžeme veriť. Po skončení zimných testov sa zdalo, že Ferrari má mimoriadnu silu a červení pravdepodobne očakávali viac, ako "len" kvalifikačné víťazstvá a pódiá. Ale škoda polemizovať.

"Keď sa poobhliadnem späť, urobil som aj niekoľko chýb. Teraz bude dôležité porozumieť im a nezopakovať ich. S touto prvou sezónou som však celkovo spokojný," pokračoval Leclerc.

"Ale nebolo to jednoduché. V prvej časti sme sa trápili, no dobre sme pracovali a v druhej časti ročníka sa tá tvrdá práca vyplatila. Vybojovali sme dve víťazstvá."

"Monza priniesla niečo, o čom som ani nesníval. Bol som na vrchole pódia, pričom podo mnou boli stovky či tisícky fanúšikov Ferrari, ktorí boli absolútne šialení. Na tieto veci nikdy nezabudnem," dodal Charles Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac