spravy.sk spravy.sk

Binotto: V roku 2014 sme na Mercedes strácali vyše 80 koní
zdroj: Scuderia Ferrari

Binotto: V roku 2014 sme na Mercedes strácali vyše 80 koní

Moderná turboéra sa začala v roku 2014 a od začiatku v nej dominoval Mercedes. Strieborní mali hlavne z hľadiska motora veľký výkonnostný náskok, čo im v ďalšom období pomohlo aj v iných smeroch.

Všetci potom museli investovať hlavne do motorovej oblasti, avšak Mercedes sa vedel viac koncentrovať na aerodynamiku. Nuž a dôsledky tohto prvotného náskoku cítiť do dnešných dní, pretože stajňa so sídlami v Brackley a Brixworthe ovládla všetkých šesť doterajších sezón.

Aktuálne však už Mercedes najlepší motor nemá a hovorí sa o tom, že Ferrari je vpredu až o 50 koní. Je to pravda? "Pravda je ďaleko od tejto úrovne," odvetil šéf Scuderie Mattia Binotto v rozhovore pre Auto Motor und Sport.

"Vychádzame z úrovne maximálne 20 koní, čo je však aj tak dosť. V časoch, keď sú výkony motorov čoraz vyrovnanejšie, je 20 koní veľká výhoda, ktorá pomáha tak v kvalifikácii, ako aj v pretekoch. Na tento náš vývoj som hrdý."

"Na prvý hybridný rok, teda na rok 2014, si spomínam veľmi dobre. Strata na Mercedes bola obrovská a v továrni v Maranelle sme museli odviesť neskutočné množstvo práce, aby sme ju stiahli. V tejto oblasti sme odviedli úžasnú robotu," zdôraznil Binotto, ktorý prezradil aj to, koľko Ferrari na Mercedes v roku 2014 strácalo: "Bolo to vyše 80 koní."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac