spravy.sk spravy.sk

Šéfa Yamahy zaujal Hamiltonov výkon
zdroj: Lewis Hamilton/Twitter

Šéfa Yamahy zaujal Hamiltonov výkon

Lewis Hamilton a Valentino Rossi si v priebehu tohto týždňa na okruhu Ricarda Torma pri Valencii vymenili svoje pretekárske stroje. Hamilton jazdil s Yamahou M1, Rossi zasa s Mercedesom W08 spred dvoch rokov.

Svet internetu obleteli špekulácie o tom, že Hamilton počas svojich jázd spadol, avšak keďže išlo o súkromné a pred verejnosťou uzavreté podujatie, veľa správ o tom nie je. V oficiálnych tlačových vyjadreniach sa nič také neobjavilo.

"Jeho výkonom som bol veľmi uchvátený," povedal o Hamiltonovi výkonný riaditeľ Yamahy Motor Racing Lin Jarvis. "Koľko šampiónov na štyroch kolesách by sem prišlo, nasadlo na M1, vyšlo na trať a neurobilo si hanbu? Jazdiť rýchlo na motorke je veľmi ťažké, nuž a ešte omnoho náročnejšie je jazdiť s takýmto továrenským strojom Moto GP."

Obaja pretekári si to chvíľu rozdávali vo vymenených strojoch, avšak potom Rossi presedlal na motorku a skúšali to spoločne. "Z môjho pohľadu mimoriadne zaujal okamih, keď boli s Valentinom na svojich M1 veľmi blízko, bok po boku."

"Lewis povedal, že fanúšikom Moto GP i Valentina je už roky. Naraz sa mu podarilo splniť si dve želania: jednak si chcel zajazdiť spolu s Valentinom a jednak si chcel skúsiť M1. Bolo fantastické vidieť, že dokonca aj šesťnásobný majster sveta, ktorý dosiahol už toľko vecí, si počas takejto výnimočnej príležitosti dokáže splniť sen," dodal Jarvis.

Lewis Hamilton a Valentino Rossi
Lewis Hamilton/Twitter

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac