spravy.sk spravy.sk

Pérez vyzýva k zlepšeniu kvalifikačného tempa, v pretekoch to bolo OK
zdroj: Racing Point

Pérez vyzýva k zlepšeniu kvalifikačného tempa, v pretekoch to bolo OK

Sergio Pérez nazbieral v nedávno skončenej sezóne 52 bodov, vďaka čomu medzi jednotlivcami obsadil celkom solídne desiate miesto. Vzhľadom na to, že Racing Point skončil medzi konštruktérmi až siedmy, je to solídny úspech. A aj zdolanie kolegu Lanca Strolla 52:21 má značnú výpovednú hodnotu.

"Dokázali sme sa zlepšovať krok po kroku, ale zjavne to nestačilo," povedal Pérez. "Nemyslím si, že by sme sa k McLarenu dostatočne priblížili. V tomto roku boli veľmi silní a aj Renault bol o krok pred nami."

Racing Point napokon podľahol aj tímu Toro Rosso, ktorý získal o dvanásť bodov viac. Vďačil za to hlavne dvom pódiám, ktoré vybojovali Daniil Kvjat v Maďarsku a Pierre Gasly v Brazílii. "Zjavne odviedli lepšiu prácu ako my. Keď sa naskytla šanca, zabodovali. V strede poľa sa to potom dokáže postarať o veľmi veľký rozdiel."

"Celkovo bol náš problém v tom, že kvalifikácia nebola dosť dobrá. Pretekové tempo však bolo veľmi silné a aj súťažný tím ako taký odvádzal vynikajúcu robotu. Pneumatiky sa však v našom prípade správali vždy inak; s niektorými sme boli silní, s inými zasa ozaj zlí. Nuž a v strede poľa je to také vyrovnané, že ak v jednom sektore stratíte dve desatiny, je hotovo."

"Pred budúcim rokom potrebujeme nájsť rýchlosť k dobru, a to aspoň natoľko, aby sme boli na úrovni prvých štyroch tímov stredu poľa. Ak do sezóny dokážeme vstupovať v takejto pozícii, môže celý rok vyzerať inak," dodal Sergio Pérez.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac