spravy.sk spravy.sk

Ferrari priznalo stretnutie s Hamiltonom, jeho význam však bol nafúknutý
zdroj: TASR/AP

Ferrari priznalo stretnutie s Hamiltonom, jeho význam však bol nafúknutý

Krátko pred Veľkou cenou Abú Zabí prišli talianske zdroje s informáciou, že jeden z lídrov Ferrari John Elkann sa stretol s Lewisom Hamiltonom. Správu teraz potvrdil výkonný riaditeľ Ferrari Louis Camilleri, podľa ktorého však bola nafúknutá. Všeobecne však nevylučuje, že Hamilton by mohol mať určitý záujem o prestup.

"Išlo o spoločenské podujatie, ktorého význam bol do istej miery nafúknutý," povedal Camilleri na štvrtkovom vianočnom stretnutí s novinármi na margo stretnutia Hamilton/Elkann. "Majú niekoľkých spoločných kamarátov."

Po otázke týkajúcej sa možného spojenia Hamiltona s Ferrari priznal, že Angličan má určitý záujem jazdiť v červenom. Patrí však do veľkej skupiny pretekárov, ktorí ho majú.

"Skutočnosť je taká, že s jedným jazdcom máme dlhodobú zmluvu a s druhým máme zmluvu, ktorá vyprší na konci roku 2020. Sme skutočne poctení tým, že hlavne Lewis, ale aj iní jazdci, majú záujem prísť k nám. V tejto chvíli by však bolo predčasné robiť rozhodnutia týkajúce sa budúcnosti."

Aktuálne je isté len to, že v roku 2020 vo Ferrari uvidíme Sebastiana Vettela a Charlesa Leclerca. Nemcova zmluva sa končí a nie je jasné, či sám bude chcieť pokračovať a už vôbec nie je jasné to, že ak by chcel, tak by mu Ferrari ponúklo novú zmluvu. Ak sa tak aj stane, tak pravdepodobne už zďaleka nebude taká štedrá, ako tá súčasná.

Umožnilo by Ferrari Hamiltonovi rovnaké "slobody", aké má dnes v Mercedese? Mohol by toľko lietať po celom svete a mal by toľko voľna? "Tak k tejto téme skutočne nechcem zachádzať," odpovedal Camilleri. "Toto je absolútne predčasné. Na naše možnosti si posvietime v správny okamih a uvidíme, čo je pre náš tím najvhodnejšie."

Vettel spravil v posledných rokoch viacero zbytočných chýb a aj keď Kimiho Räikkönena na body zdolal, na Charlesa Leclerca už nestačil. Jeho stolička je poriadne rozkývaná.

"So Sebom si ešte potrebujeme sadnúť a prebrať jeho budúce zámery," uviedol šéf Ferrari Mattia Binotto, podľa ktorého sa bude situácia vyjasňovať v priebehu budúceho roku. "Musíme si počkať na výkon, na jeho súhru s autom i na jeho motiváciu týkajúcu sa budúcnosti."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac