spravy.sk spravy.sk

Ferrari je proti tomu, aby Wolff nahradil Careyho
zdroj: Mercedes

Ferrari je proti tomu, aby Wolff nahradil Careyho

Lewis Hamilton pri otázkach týkajúcich sa svojej budúcnosti naznačil, že počká na to, čo spraví Toto Wolff. Nuž a ani ten vo veci nemá celkom jasno, pretože možno by chcel nahradiť Chasa Careyho ako hlavného bossa Formuly 1, no má vážneho odporcu.

Ferrari s týmto krokom krajne nesúhlasí a nie je vylúčené, že by využilo aj svoje právo veta. Je to síce v rovine špekulácií a viac ukáže budúcnosť, no červení tak teoreticky vedia spraviť. Ale nebolo by lepšie súhlasiť a Mercedes tak vedome oslabiť?

"Každý, kto bol v posledných rokoch aktívnou a dôležitou súčasťou niektorého tímu, no následne by v F1 prevzal väčšie zodpovednosti, by sa dostal do konfliktu záujmov," povedal výkonný riaditeľ Ferrari Louis Camilleri na vianočnom stretnutí s novinármi.

"Nebolo by dobré, ak by viedol Formulu 1. My to vnímame tak, že ak by mal Chasa nahradiť náš Mattia Binotto, tak zvyšok padoku by rozhodne nebol rád."

A čo využitie práva veta? Dočkáme sa aj prípadného takéhoto blokovania? "Naše veto je nástroj poslednej inštancie. Ak by sme s touto témou boli konfrontovaní, tak našu pozíciu by sme ľuďom z Liberty prezentovali celkom jednoznačne," dodal Camilleri.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac