spravy.sk spravy.sk

Horner: Spolupráca s Hondou predčila očakávania
zdroj: TASR

Horner: Spolupráca s Hondou predčila očakávania

Red Bull Racing má za sebou prvú sezónu, počas ktorej ho poháňali pohonné jednotky z dielne Hondy. Šéf tohto tímu Christian Horner hovorí o spokojnosti a o prekonaných očakávaniach, a to napriek tomu, že cieľ Helmuta Marka hovoriaci o piatich víťazstvách sa nenaplnil.

"Myslím si, že pre tím to bol taký prechodný rok," povedal Horner pre Motorsport.com. "Bolo jasné, že to tak bude, veď išlo o prvú zmenu motora za trinásť rokov. Spolupráca s Hondou prebehla mimoriadne dobre a platilo to už od prvých pretekov, keď sme v Melbourne získali pódium. A následne sme boli každým predstaveným motorom lepší a lepší."

Spoľahlivosť bola takisto na dobrej úrovni a mali sme len jedno jediné technické vypadnutie, ktoré prišlo v Azerbajdžane. Každým ďalším nasadeným motorom sme sa pritom dostávali bližšie a bližšie k najlepším. Celkovo sme získali tri pole positions, aj keď sme si ponechali len dve z nich, k čomu treba prirátať tri víťazstvá a deväť pódií. To je úchvatný výkon."

"Rozhodne to predčilo očakávania a vzťah s Hondou bol fantastický. Spoľahlivosť i výkon napredovali každým ďalším motorom," pokračoval Angličan, ktorý verí, že v budúcom roku to môže byť ešte lepšie.

"Mercedes mal ďalší silný rok a bol latkou, no určite sa k ním približujeme. Auto sme dobre vyvíjali a Honda odviedla so svojimi motormi skvelú prácu. Vieme však, že ešte máme čo doťahovať. Budeme pokračovať na plný plyn," dodal Christian Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac