spravy.sk spravy.sk

Ferrari o novom delení príjmov: Malé tímy dostanú viac peňazí
zdroj: TASR

Ferrari o novom delení príjmov: Malé tímy dostanú viac peňazí

Jednotlivé tímy Formuly 1 naďalej rokujú s predstaviteľmi Liberty Media a snažia sa vyjednať si čo najviac peňazí. Napokon to vyzerá tak, že špeciálny bonus bude dostávať už len Ferrari a všetky menšie tímy dostanú o niečo viac, ako doposiaľ. Potvrdil to výkonný riaditeľ Ferrari Louis Camilleri.

"Myslím si, že sme dosiahli značný progres," povedal na štvrtkovom stretnutí s novinármi. "Vzhľadom na náš kredit vo Formule 1 sme tu preto, aby sme zabezpečili, že šport si ponechá svoju DNA i schopnosť pokračovať v inovovaní."

"Na rôznych frontoch, pričom jedným z nich boli štandardizované súčiastky, sa viedli nekonečné rozhovory. Celkovo si myslím, že z hľadiska rozpočtového stropu sme dosiahli relatívne dobrý kompromis."

Camilleri priznal, že aj Ferrari bolo fanúšikom rozpočtového stropu, ktorý je podľa neho "dobrý pre ekonomickú udržateľnosť Formuly 1". 

Stanovený bude na 175 miliónov dolárov ročne, ale nie sú v ňom zahrnuté napríklad platy jazdcov, marketingové výdavky, platy troch najdrahších zamestnancov, ale napríklad ani náklady na aktivity, ktoré nesúvisia priamo s F1. Celková suma sa teda môže vyšplhať poriadne vysoko.

"V princípe sme pristúpili k určitým obetám, aby malé tímy dostali viac peňazí. Toto je podľa mňa dôležité. Mnoho detailov ešte nie je celkom dotiahnutých, ale myslím si, že z hľadiska základných princípov je to OK," dodal Louis Camilleri.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac