spravy.sk spravy.sk

Ferrari rozširuje akadémiu, obzerá sa aj po žene
zdroj: Scuderia Ferrari

Ferrari rozširuje akadémiu, obzerá sa aj po žene

Jazdecká akadémia Ferrari (FDA) funguje už niekoľko rokov a nájdeme v nej zopár zaujímavých mien. Jej najslávnejším členom je Mick Schumacher, syn sedemnásobného majstra sveta F1, ale veľké nádeje sa vkladajú napríklad aj do úradujúceho šampióna F3 Roberta Švarcmana.

Z týchto vôd vyšiel aj súčasný pretekár Ferrari Charles Leclerc, pričom Scuderia podporuje aj Antonia Giovinazziho. V kádri sú aj ďalší, väčšinou menej známi piloti, no ich počet sa bude zvyšovať.

"V budúcom roku zvýšime počet jazdcov vo FDA," potvrdil šéf Ferrari Mattia Binotto na štvrtkovom stretnutí s novinármi. "Príde k nám niekoľko ďalších jazdcov. Nepoviem vám, koľko ich bude a ani to, kto to bude, ale veľmi tvrdo na tom pracujeme."

"Akadémia sa z hľadiska budúcnosti okrem toho obzerá aj po žene - i ženy by totiž mali byť súčasťou FDA. Na týchto veciach aktuálne pracujeme a chceme, aby sa tak stalo už čoskoro."

Na štarte pretekov Formuly 1 nestála žiadna žena už od roku 1976. V posledných rokoch sa k tomu priblížila Susie Wolffová, ktorá testovala pre Williams, prípadne Simona de Silverstová, ktorá bola vo farbách Sauberu, nuž a nešťastne dopadla María de Villotová testujúca Marussiu, ktorá v dôsledku privodeného zranenia zomrela.

Vráťme sa však k spomínanému Mickovi Schumacherovi. Ten pred rokom vyhral F3, avšak v F2 príliš nežiaril. Aktuálne tam pôsobí s ďalšími jazdcami FDA ako Callum Ilott, Giuliano Alesi či Marcus Armstrong.

"Ďalšia sezóna bude podľa mňa kľúčová z hľadiska pochopenia, ako výrazne napreduje," povedal Binotto o 20-ročnom mladíkovi. "Od budúceho roku očakávame veľa, pretože za sebou má už rok skúseností a sme si istí tým, že z hľadiska budúcnosti je dobrým kandidátom pre F1. A či bude aj kandidátom na pozíciu vo Ferrari? Tak na to je ešte príliš skoro."

"Cieľom FDA je však nájsť budúci talent Ferrari a on je takisto členom FDA. Sme totiž presvedčení o tom, že má talent na to, aby sa v tejto skupine udržal," dodal Mattia Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac