spravy.sk spravy.sk

Mercedes spája sily s jachtárskym a cyklistickým tímom INEOS-u
zdroj: Mercedes

Mercedes spája sily s jachtárskym a cyklistickým tímom INEOS-u

V marci tohto roku vytvoril tím Formuly 1 Mercedes divíziu pod názvom Mercedes-Benz Applied Science (MBAS). Tá teraz spája sily s ďalšími celkami nielen zo sveta športu za účelom rozvoja technológií.

Súčasťou tejto technologickej spolupráce sa stala aj nadnárodná chemická spoločnosť INEOS, ktorá hospodári s obratom asi 85 miliárd dolárov a vo svojej oblasti požíva veľký rešpekt. Jej väčšinovým vlastníkom je britský miliardár (podľa Sunday Times má jeho majetok hodnotu asi 21 miliárd libier) Sir James Ratcliffe, ktorý skrz svoju firmu významne podporuje aj dva športové celky. Jedným je cyklistický tím INEOS (do roku 2019 známy ako tím Sky) a jachtársky tím INEOS, ktorej cieľom je vyhrať legendárny America‘s Cup a vedie ju legenda tohto športu Sir Ben Ainslie.

Táto spoločnosť a jej tímy sa teraz pripojili k Mercedes-Benz Applied Science, ktorej cieľom je ukázať to najlepšie z leteckých a motoristických technológií a predviesť ju na zemi, na mori i vo vzduchu.

MBAS už má k dispozícií vlastný veterný tunel a podľa vlastných slov „pracuje v širokej škále motoristických odvetví vrátane MotoGP, LMP a Formuly E“. Spojenie s tímom INEOS sa bude podľa slov MBAS týkať „niekoľkých projektov“ – vrátane prác na optimalizácii aerodynamiky a štúdia senzorov na jazdcoch a vybavení cyklistov.

„Technologické požiadavky Formuly 1 znamenajú, že máme dobré predpoklady pre pokročilé technologické výzvy v oblastiach plavby a cyklistiky s osobitným zameraním na aerodynamiku a výrobné možnosti kľúčových komponentov,“ uviedol boss Mercedesu Toto Wolff. „Veľmi nás teší potenciál tejto dohody v nasledujúcich mesiacoch a rokoch.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac