spravy.sk spravy.sk

Brown o pilotoch McLarenu: Jazdili ako budúci majstri sveta
zdroj: Twitter/McLaren

Brown o pilotoch McLarenu: Jazdili ako budúci majstri sveta

Kto očakával, že po odchode Fernanda Alonsa nastanú v McLarene krušné časy, ten sa dokonalo mýlil. V Carlosovi Sainzovi a Landovi Norrisovi našli vo Wokingu ozajstný jackpot. Aspoň tak to po prvej sezóne vyzerá.

Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne odišli hľadať svoje šťastie inde. McLaren sa rozhodol začať odznova s Carlosom Sainzom a Landom Norrisom. Výsledky prišli prakticky okamžite. Zo 62 bodov v sezóne 2018 poskočil McLaren na 145 o rok neskôr. A aby toho nebolo málo, brazílske pódium je viac ako príjemným bonusom. Pripomíname, že „na bedňu“ sa s McLarenom medzi rokmi 2015 a 2018 nepodarilo dostať ani Alonsovi.

„Pred sezónou 2019 sme urobili množstvo zmien,“ povedal CEO McLarenu Zak Brown, ktorého cituje CRASH.net. „V prvom rade prišli dvaja úplne noví piloti a ani jeden z nich nemal vo svojom životopise titul majstra sveta alebo niečo podobné. Obaja však odviedli vynikajúcu prácu, jazdili ako budúci majstri sveta.“

„Carlos prišiel po piatich rokoch vo Formule 1 a podával naozaj skvelé výkony. Je rýchly, skvelo sa s ním pracuje a je to skvelý pretekár. Potom je tu Lando, najmladší Brit v F1, ktorý predviedol nevídanú vyspelosť. Vedeli sme o ňom, že je rýchly, ale jazdil ako vyspelý a skúsený matador Formuly 1,“ povedal Brown.

„Majú od fanúšikov veľkú podporu. Tešíme sa, že s nami budú jazdiť ešte dlhé roky.“

Chválou na adresu svojich zverencov nešetril ani ďalší dôležitý muž vo Wokingu, Andreas Seidl. Ten už skôr vyhlásil, že jazdecká zostava McLarenu mala na pokrok tímu v roku 2019 zásadný vplyv.

„Všetci v tíme vidia, že spolupracujú veľmi dobre. Majú veľkého ducha a k tejto výzve pristupujú so vzájomnou otvorenosťou. Obaja chápu, že pre tím je absolútne nevyhnutný posun vpred, aby im v budúcnosti poskytol rýchlejšie auto.“

„Ich tohtoročná výkonnosť, ako v aute, tak mimo neho bola jedným zo základných dôvodov, prečo sa nám tohtoročný pokrok vôbec podaril,“ vyhlásil Seidl.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac