spravy.sk spravy.sk

Hamilton o monoposte W10: Existovali aj základné veci, ktoré neboli perfektné
zdroj: TASR

Hamilton o monoposte W10: Existovali aj základné veci, ktoré neboli perfektné

Lewis Hamilton má napriek pomerne jednoznačnej a hladkej ceste k titulu pocit, že monopost W10 nebol perfektný a Mercedes môže pred novou sezónou vylepšiť veľké množstvo vecí. Pre konkurenciu to môže znieť hrozivo, pretože ak by to tak skutočne bolo, opäť by pravdepodobne nemala veľké šance.

"Bolo to lepšie auto, ako sme mali v minulom roku," povedal Angličan v rozhovore pre Auto Motor und Sport. "Mnoho vecí, ktoré som v priebehu brífingov v roku 2018 od svojich inžinierov požadoval, napokon do auta skutočne 'natieklo', ale niektoré záležitosti týkajúce sa aerodynamiky a dynamiky jazdy si vyžadujú dlhý čas."

"Naďalej však existujú niektoré základné veci, ktoré nie sú perfektné. Napríklad vlastnosti auta pri prejazde nerovností, prípadne obrubníkov, tak v tejto oblasti rozhodne nie sme najlepší. Keď sa pozriem na palubné zábery Ferrari a skutočnosť, ako cez tieto veci prechádza Vettel, vidieť, že jeho auto je omnoho pokojnejšie. To moje sa hýbe natoľko, že zákrutu niekedy takmer ani nevidím."

"Na druhej strane sme však silnejší v iných oblastiach," uznal Hamilton, ktorý v utorok oslavuje svoje 35. narodeniny. "Moje chápanie dynamiky auta je každým rokom lepšie a lepšie; čím viac práce s inžiniermi mám za sebou."

Jeden z tradičných "problémov" sa týka pneumatík. Podľa Lewisa je ich pochopenie čoraz náročnejšie. "Je ozaj fascinujúce, o čo všetko v tomto smere ide a čo všetko zohráva svoju rolu: teplota bŕzd, teplota pneumatík, tlak v nich. Inžinieri sú neskutočne inteligentní, sú o celé svetelné roky predo mnou, ale ani oni nedokážu prerátať, čo práve v aute robím."

"Dá sa povedať, že keď v priebehu pretekov komunikujeme, sme na inej vlnovej dĺžke. Napriek tomu si však potrebujeme porozumieť. Kľúčom ku všetkému je nejakým spôsobom im povedať, ako majú moje dojmy vyhodnocovať," dodal Lewis Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac