spravy.sk spravy.sk

Alonso už na Dakare poškuľuje po etapovom víťazstve
zdroj: twitter.com

Alonso už na Dakare poškuľuje po etapovom víťazstve

Fernando Alonso mal v pondelok na Dakar Rally problémy a kvôli nutným opravám kolesa a závesu stratil viac ako dve hodiny. V utorok však so spolujazdcom Marcom Comom poriadne zabral a obsadil šieste miesto, pričom na víťaza etapy Carlosa Sainza staršieho stratil len šesť minút.

"Zažili sme etapu bez problémov a s dobrým výhľadom," skonštatoval Alonso. "A to aj cestou späť (etapa sa išla okolo Neomu, pozn. red.), pretože všetky autá, ktoré sme dostihli a minuli, mali buď defekt, prípadne boli stratené."

"Mali sme tak trať bez áut a bez prachu. Jediný problém prišiel v poslednej časti, kde sme trochu uviazli v rieke a nevedeli sme nájsť cestu preč. Inak to bol dobrý deň, po ktorom máme dobrý pocit."

"Včerajšok nás prekvapil," pokračoval dvojnásobný majster sveta F1. "Výsledok bol negatívny a nečakali sme, že stratíme tie hodiny. Mal som však dobré dojmy a platilo to aj dnes, v aute som sa cítil dobre."

Alonso pripomenul, že ešte pred siedmimi mesiacmi nemal s jazdou cez duny žiadne skúsenosti, no teraz sa už dokázal dostať medzi najlepších pretekárov v etape.

"Vždy však chcem viac a dúfam, že zajtra dokážem využiť dobrú štartovaciu pozíciu - prípadne v nasledujúcich dňoch. Chcem skúsiť niečo iné a dostať sa medzi troch najlepších, prípadne vyhrať etapu. Ak by sa to podarilo, bolo by to magické," usmial sa Fernando Alonso.

Pretekár z Ovieda si na druhej strane uvedomuje, že z Dakaru prešli ešte len tri dni a všetkých jazdcov môžu postihnúť rôzne problémy. "Mne sa to stalo včera a dnes sme videli, že na kúsky bol Al Qassimiho Peugeot. Mnohým ľuďom sa toho stane ešte veľa."

"Dúfajme, že nám sa toho stane už len minimum, dostaneme sa do dvanástej etapy a absolvujeme celý tento zážitok. Ak budem mať v niektorej etape dobré tempo a dobrý výhľad, dúfam, že sa dostanem do top 3, prípadne sa mi podarí získať aj vysnívané etapové víťazstvo. Zdalo sa to nemožné, ale po týchto dvoch etapách som nadobudol viac sebavedomia," dodal Alonso.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac