spravy.sk spravy.sk

Red Bull rozhodol o svojich junioroch, do F2 smeruje len Cunoda
zdroj: Yuki Tsunoda twitter

Red Bull rozhodol o svojich junioroch, do F2 smeruje len Cunoda

Po potvrdení predĺženia spolupráce s Maxom Verstappenom rozhodli Red Bull a Honda aj o osude svojich juniorských jazdcov. Akadémia tímu napriek posledným neúspechom naďalej posiela svojich mladíkov do japonskej Super Formuly.

Presne tam sa odoberie Estónec Jüri Vips, ktorý je momentálne možno najhorúcejším želiezkom v ohni akadémie. Rodák z Tallinnu sa prednedávnom nechal počuť, že definitíva o jeho plánoch padne čoskoro, pričom sa rozhodne medzi japonskou Super Formulou a Formulou 2. Voľba padla na prvú možnosť.

Vips má za sebou výbornú sezónu, v juniorskej Formule 3 skončil na štvrtom mieste, hneď za trojicou pilotov dominujúceho tímu Prema. Vyhral tri preteky a vynikajúco sa predviedol aj na záver roka v Macau.

Red Bull neodradil ani fakt, že jeho juniorom sa v Super Formule v poslednom období vôbec nedarilo. Dan Ticktum odjazdil len tri víkendy, potom ho s jediným bodom na konte z akadémie vyhodili. Nahradil ho Mexičan Patricio O’Ward, ktorý vydržal rovnako tri veľké ceny a taktiež sa porúčal. V poslednom siedmom víkende sezóny ho nahradil Vips, ktorý bude s tímom Mugen pokračovať aj o rok.

Domov sa však nemusí vracať iný junior tímu, Juki Cunoda. Nádej krajiny vychádzajúceho slnka skončila vlani v F3 na celkovom deviatom mieste, 74 bodov za Vipsom. Aj vďaka podpore Hondy však bude môcť postúpiť do Formuly 2, kde sa dohodol s tímom Carlin. Vo farbách britskej stajne sme vlani videli Cunodovho krajana Nobuhara Macušitu a Švajčiara Louisa Delétraza. Ani jeden z nich však v Carline pokračovať nebude.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac