spravy.sk spravy.sk

Williams prišiel o dôležitého sponzora, Unilever partnerom McLarenu
zdroj: twitter.com

Williams prišiel o dôležitého sponzora, Unilever partnerom McLarenu

Tím Williams v poslednom období mení sponzorov častejšie, než ktorýkoľvek z jeho konkurentov na štartovom rošte. Treba však férovo priznať, že za posledné dva roky ich viac strácal, než získaval.

Po odchode Martini a Lawrenca Strolla lákal Williams sponzorov najmä prostredníctvom „predávania“ kokpitov svojich monopostov. Skrz Sergeja Sirotkina prišli peniaze od SMP Racing. Ruských miliardárov však výkonnosť ani projekt Williamsu nepresvedčili a po roku podporu pre svojho pilota stiahli. Na rad tak prišiel poľský Orlen, ktorý kúpil sedačku pre Roberta Kubicu. Výsledok však bol podobný, ako v prípade Sirotkina. Do tretice získali v Grove peniaze rovnakým spôsobom aj od otca Nicholasa Latifiho (a jeho spoločnosti Sofina Foods), ktorý bude jazdcom tímu v sezóne 2020.

Jediným väčším úspechom Williamsu na poli marketingu tak je široká spolupráca so spoločnosťou ROKiT, ktorá zostane titulným partnerom tímu aj o rok. V Grove však v roku 2020 nebudú môcť počítať s peniazmi iného silného partnera, spoločnosťou Unilever, ktorú na lakovaní tímu reprezentovali logá Rexona. Tie by sme po novom mohli vidieť na McLarene, s ktorým Unilever uzavrel niekoľkoročnú spoluprácu.

Tá zjavne nebude spočívať len v reklamných a marketingových aktivitách. Podľa oficiálnych informácií sa bude Unilever podieľať na rozšírení digitálnych systémov, CFD modelovania, technológie senzorov či na vytvorení inžinierskej akadémie. K tomu treba dodať, že začínajúcich inžinierov podporoval Unilever aj vo Williamse.

„McLaren a Unilever sú dve spoločnosti s celosvetovou reputáciou v oblasti inovácií a technológií. Toto partnerstvo nám umožní zdieľať znalosti medzi dvomi globálne pôsobiacimi spoločnosťami. Už sa tešíme až naša spolupráca od sezóny 2020 začne,“ povedal boss McLarenu Zak Brown.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac