spravy.sk spravy.sk

Chadwicková sa chce vydať v Latifiho stopách
zdroj: Jamie Chadwick/Twitter

Chadwicková sa chce vydať v Latifiho stopách

Jazdecká akadémia Williamsu síce nie je taká vyhlásená, ako liahne Ferrari či Red Bullu. Nádejným jazdcom však aj tak dokáže poskytnúť dobré základy do ďalšej kariéry a možno aj príležitosť v F1. Aspoň v to verí historicky prvá šampiónka čisto ženskej Série W, Jamie Chadwicková.

Dvadsaťjedenročná pretekárka ešte nemá istotu ohľadne toho, čo bude v sezóne 2020 robiť. Predĺžila zmluvu s Williamsom, kde bude pokračovať v akadémii tímu ako vývojová jazdkyňa. Stajňa má pre ňu pripravených viac povinností, okrem väčšieho času na simulátore navštívi aj niekoľko veľkých cien a nevynechá ani marketingové akcie.

Z hľadiska okruhového pretekania ju zrejme opäť uvidíme v Sérii W, kde bude obhajovať vlaňajší titul. V hre je takisto japonská Formula 3. Ako ale vyzerajú jej ambície stať sa pilotkou F1? Jamie napĺňa nádejou aj nedávne potvrdenie Nicholasa Latifiho, ktorý bude vo Williamse pretekať v sezóne 2020.

„Formula 1 je môj najvyšší cieľ. Myslím, že sa zdá ako viac dosiahnuteľný, keď vidím, čo sa podarilo Nicholasovi,“ povedala Chadwicková, ktorú cituje CRASH.net. „Cesta jeho kariéry je podobná tej, po ktorej sa chcem vydať ja.“

„Nicholas je prvým jazdcom akadémie, ktorý získal miesto vo Formule 1. Z môjho pohľadu, ako jednej z jej členov, niečo také vidím veľmi rada. Môj cieľ byť jedného dňa v F1 je tým opäť o trochu realistickejší. Som na správnom mieste, aby sa to jedného dňa stalo skutočnosťou,“ dodala.

Latifi teda prechádza z testovacieho a simulátorového jazdca do roly permanentného pilota. Jeho povinnosti prevezme aj novopečený člen akadémie Dan Ticktum, ktorý bude číhať na príležitosť a rovnako ako Chadwicková, naháňať potrebných 40 bodov. Ako sme sa však už v posledných rokoch naučili, okrem schopností a dostatočného počtu bodov na zisk superlicencie, potrebujete na zisky sedačky v tomto tíme aj balík peňazí.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac