spravy.sk spravy.sk

Szafnauer o sezóne 2020: Už neexistujú žiadne ospravedlnenia
zdroj: Racing Point

Szafnauer o sezóne 2020: Už neexistujú žiadne ospravedlnenia

Tím Force India získal štvrté miesto a teda primát najlepšieho zo „zvyšku sveta“ v sezóne 2016 aj 2017. V roku 2018 ale musel kvôli finančným problémom zmeniť majiteľa, preto bol vývoj monopostu pre sezónu 2019 v sklze, ktorý sa naplno prejavil najmä v prvej tretine nového ročníka.

Finančná stabilita však umožnila tímu v priebehu sezóny 2019 vyvíjať na plné obrátky. Podľa šéfa Otmara Szafnauera dokázal Racing Point minimálne udržať krok vo vývoji so súpermi v strede poľa, v rýchlosti vývoja ich dokonca prekonal.

„Začiatkom sezóny sme sa vôbec nedokázali dostať do Q3,“ povedal Szafnauer, ktorého cituje RaceFans. „Ako však sezóna postupovala, bojovali sme o postup do záverečnej časti takmer v každých pretekoch. Niekedy sa nám to podarilo, niekedy nie. Pritom ak si pamätáte úvodné podujatia, mali sme problémy sa vôbec prebojovať z Q1 ďalej.“

Šéf Racing Pointu teda verí, že jeho tím začne sezónu v omnoho lepšej forme a nebude zo začiatku roka strácať toľko bodov. Siedme miesto v pohári konštruktérov teda nie je nič, čo by továreň v Silverstone uspokojilo. Už vôbec nie, keď za čias Force Indie bola táto stajňa na čele stredu poľa.

„Zimná prestávka vám dáva veľkú príležitosť na ďalší vývoj. V priebehu zimných mesiacov sa veci menia, najmä ak sú v hre nové pravidlá, ktoré tu boli vlani. Vtedy sme nemali také možnosti na vývoj ako teraz, čo nás začiatkom sezóny zosunulo na pozície, na ktorých sme boli. To však nie je prípad tejto zimy,“ hovorí Szafnauer.

Racing Point teraz pracuje na novej továrni, novom veternom tuneli a najal aj ďalších zamestnancov. Od novej sezóny si tak v Silverstone sľubujú omnoho viac.

„Už neexistujú žiadne ospravedlnenia, ak nebudeme mať takú úroveň výkonnosti, na akú sme boli zvyknutí. Musíme byť na tom lepšom konci stredu poľa,“ vyhlásil Szafnauer.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Otmar Szafnauer

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac