spravy.sk spravy.sk

Hamilton, Mercedes a Flörschová nominovaní na Laureus Award
zdroj: Mercedes

Hamilton, Mercedes a Flörschová nominovaní na Laureus Award

Laureus Award je ocenenie udeľované každoročne najúspešnejším športovcom sveta. Vlani boli na túto prestížnu cenu zo sveta štyroch kolies nominovaní Lewis Hamilton a jeho tím Mercedes-AMG Petronas. V tomto roku ich doplní aj Sophia Flörschová.

Lewis Hamilton bol nominovaný v kategórii športovec roka. Spolu s ním majú možnosť získať túto cenu aj motocyklista Marc Marquez, futbalista Lionel Messi, tenista Rafael Nadal, golfista Tiger Woods a maratónec Eliud Kipchoge. Hamilton už síce bol predtým nominovaný, no toto ocenenie ešte nikdy v kariére nezískal. Ak by sa mu to podarilo, stal by sa tretím pilotom Formuly 1. Pred ním to v roku 2014 dokázal Sebastian Vettel a v rokoch 2002 a 2004 Michael Schumacher.

V kategórii tím roka bol opäť nominovaný aj jeho tím Mercedes. Víťaz pohára konštruktérov si túto cenu odniesol pred dvoma rokmi a nominovaný je už po šiestykrát v rade. Jeho súpermi budú basketbalový tím Toronto Raptors, Juhoafrická rugbyová únia, futbalový FC Liverpool, španielska basketbalová reprezentácia a americká ženská futbalová reprezentácia.

Okrem Mercedesu v roku 2018 dokázali toto ocenenie získať aj stajne Brawn GP v roku 2010 a Renault o štyri roky skôr.

Tretím zástupcom sveta motoršportu bude mladá nemecká pretekárka Sophia Flörschová, ktorá je v nominovaná v kategórii comeback roka. Nomináciu si vyslúžila za svoj húževnatý návrat po ťažkom zranení chrbtice, ktorý utrpela na Veľkej cene Macau v novembri 2018. Po zotavení sa dokázala už v apríli 2019 postaviť na štart novej sezóny Formuly Regional.

Spomedzi osobností zo sveta motoršportu si v tejto kategórii odniesli cenu Laureus Alex Zanardi (v roku 2005) a Valentino Rossi (v roku 2011).

Galavečer udeľovaní cien Laureus sa uskutoční 17. februára v Berlíne, deň pred začiatkom predsezónnych testov v Barcelone.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac