spravy.sk spravy.sk

Marko vysvetlil, ako to bolo s možným najatím Hülkenberga
zdroj: TASR/AP

Marko vysvetlil, ako to bolo s možným najatím Hülkenberga

Keď sa Nico Hülkenberg v priebehu minulého ročníka dozvedel, že v Renaulte nebude pokračovať a dvere mu pred nosom zavrel aj Haas, kontaktoval Red Bull. Po letnej prestávke priznal, že telefonoval Helmutovi Markovi a ponúkal sa mu, no ten ho odmietol.

Druhá strana teraz tieto správy potvrdila. "Iniciatíva vyšla zo strany Hülkenberga," povedal Helmut Marko pre Motorsport-Total.com. "V tom okamihu sme ešte nevedeli, ako sa bude dariť Albonovi. Nechali sme to otvorené."

Aj preto si Marko Hulka pravdepodobne nechával v zálohe, no neskôr táto možnosť padla: "Po tom, ako sme videli Albonove výkony, začalo byť jasné, že pre Hülkenberga u nás neostane miesto."

"Ak by sa tak stalo, bol by to prelom. Až doposiaľ sme vždy nasadzovali našich vlastných jazdcov z našej juniorky, čo dáva mladíkom určitú istotu - vedia totiž, že sa k nám dostanú. Šance na to, aby sa niekto z tohto programu dostal do F1, sú teda obrovské."

"Tým nechcem povedať, že nikdy nevezmeme nikoho cudzieho. Môže sa tak stať, ale musel by byť podstatne lepší, ako naši jazdci," dodal Helmut Marko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac