spravy.sk spravy.sk

Abiteboul si myslí, že z noviniek pre rok 2021 by mal profitovať hlavne Renault
zdroj: Renault Sport

Abiteboul si myslí, že z noviniek pre rok 2021 by mal profitovať hlavne Renault

Šéf tímu Renault F1 Cyril Abiteboul si myslí, že nové pravidlá pre rok 2021 i nová Concorde Agreement, ktorá vstúpi do platnosti, by Renaultu mali pomôcť. Francúzi doposiaľ výrazne strácali a v minulom roku skončili až na piatom mieste, ich strata na tri top tímy bola priepastná.

"Myslím si, že práve my sme hlavným profitujúcim z novej zmluvy pre rok 2021 a z novej sady pravidiel," povedal Abiteboul pre Motorsport.com. "Nemôžem povedať, že to bolo skonštruované presne pre nás, ale určite nám to vyhovuje."

"Z môjho pohľadu je to tak, že všetko, čo sme stavali, sme stavali s výhľadom na rok 2021. Každému je to jasné a pochopiteľne aj šéfom skupiny Renault. Čísla hovoria samé za seba. Ale treba povedať, že kým nepadlo finálne rozhodnutie, nič nie je isté," skonštatoval Francúz naznačujúc, že budúcnosť Renaultu v F1 je naďalej otázna.

Majitelia Renaultu vraj v súčasnosti študujú dopady novej Concorde Agreement a uvažujú, aké by to mohlo byť. Určite rátajú, koľko ich pôsobenie v športe bude stáť a či to na druhej strane prinesie očakávaný predaj osobných áut.

"Všetko vnímame akosi paralelne. Na jednej strane ide o to, čo robí tím spolu s FIA a s FOM. Prebieha množstvo diskusií o jednotlivých dokumentoch. Sú to stovky strán zmlúv a chvíľu to trvá. Okrem toho však ide aj o to, aby sme sa súčasne hýbali, zlepšovali a napredovali aj po stránke nášho vlastného výkonu," dodal Cyril Abiteboul.

V rozhovore pre Motorsport-Total.com Abiteboul súčasne odmietol úvahy o tom, že Renault sa na rok 2020 celkom vykašle. Zdôraznil, že jeho tím chce v priebehu blížiacej sa sezóny vidieť, či všetky zákulisné zmeny začínajú fungovať. "Mali by mať pozitívny vplyv - a nielen na rok 2021, ale už na rok 2020. Práve to chcem vidieť," povedal Abiteboul.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac