spravy.sk spravy.sk

Russell chce získať prvé body kvalitným tempom, Latifiho cieľom bude dostať z auta maximum
zdroj: Williams

Russell chce získať prvé body kvalitným tempom, Latifiho cieľom bude dostať z auta maximum

Pilot Williamsu, George Russell by si chcel v roku 2020 pripísať na svoje konto prvé body vo Formule. Má v pláne spoliehať sa viac na svoje tempo, ako len na šťastie.

V minulej sezóne Russell jednoznačne dominoval nad svojím tímovým kolegom, Robertom Kubicom. Poliak si však na svoje konto pripísal bod na Veľkej cene Nemecka, zatiaľ čo Brit nezaznamenal žiadne body. Okolnosti, za ktorých Kubica bodoval, nie sú to, čo by Russell chcel – najmä nie z dlhodobého hľadiska. Aj napriek tomu, že nezískal žiaden bod, sa cíti v pohode. Želá si, aby svoj prvý bodový zápis v kráľovnej motoršportu získal prostredníctvom kvalitného tempa, pri ktorom by sa nemusel zameriavať na šťastie.

„Samozrejme, Formula 1 je o tom, aby ste získavali dostatočné množstvo bodov. Na druhej strane si myslím, že najdôležitejšou vecou je mať monopost, ktorý dokáže byť konkurencieschopný v každých pretekoch. V roku 2019 som teoreticky mohol bodovať tu a tam, ale bolo by to iba v dôsledku šťastných okolností. To je niečo, čo nechceme. Musíme to dokázať naším tempom,“ povedal 21-ročný pilot Williamsu na margo svojich cieľov v roku 2020.

Claire Williamsová je naladená optimisticky a verí, že nové auto s označením FW43 bude oveľa lepšie, ako to, ktoré mali k dispozícii v minulej sezóne. Tím Williams je pod obrovským tlakom, najmä po tom, ako dlho a úspešne pôsobí táto značka vo Formule 1. Russell bude v roku 2020 najskúsenejším jazdcom tohto tímu. Jeho kolegom bude Nicholas Latifi, ktorý sa do tohto zoskupenia presunul z Formuly 2. V tíme budú pôsobiť aj Dan Ticktum, Jamie Chadwick a Roy Nissany, ktorí budú nápomocní predovšetkým na simulátore.

Latifi sa chce sústrediť najmä na to, aby dostal z auta maximum. Je to pre neho momentálne dôležitejšie, ako boj s tímovým kolegom. Jeho cieľom je zamerať sa na svoj rozvoj.

„Budem sa snažiť o to, aby som dokázal odviesť najkvalitnejšiu možnú prácu. V prvom rade by som sa chcel pozerať na seba. Áno, samozrejme, George je jeden z najlepších mladých pilotov. Určite bude pre mňa skvelým referenčným bodom. Na začiatku sa budem musieť naučiť množstvo nových vecí, takže určitú výhodu mať bude. Myslím si, že budeme spolupracovať veľmi dobre.“

„Uvidíme, ako na tom budeme z hľadiska výkonu. Mojím cieľom bude dostať maximum z balíka, ktorí budeme mať k dispozícii. Veľmi sa teším na novú sezónu,“ dodal Latifi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac