spravy.sk spravy.sk

Ricciardo o aute stredu poľa: Pri jazde veľmi ľahko zájdete za limit
zdroj: Renault F1

Ricciardo o aute stredu poľa: Pri jazde veľmi ľahko zájdete za limit

Daniel Ricciardo po roku 2018 opustil Red Bull a zamieril do Renaultu. Myslel si, že francúzsky tím sa dokáže prebrať z letargie a bude mať možno aj na to, aby bojoval o pódiá, ale mýlil sa. Teraz mu ostáva veriť, že rok 2020 bude lepší.

"Pri jazde veľmi ľahko zájdete za limit. Pokúšate sa získať desatinku k dobru, ale napokon ju stratíte," povedal Ricciardo, ktorého slová cituje stránka RaceFans.net, o monoposte Renaultu. "V minulosti to bolo do istej miery podobné, pretože z auta som sa vždy snažil dostať maximum, ale asi si potrebujem byť viac vedomý toho, čo spôsobím tým, že zájdem za limit."

"Autá stredu poľa nie sú také dobré, aké majú k dispozícii tí najlepší. Ak sa pokĺznete, stratíte viac času. Okrem toho sa vám pri tom prehrejú pneumatiky a viac na to doplatíte. Postupom času sa učím, kedy musím zachovať rozum a kedy sa môžem pokúsiť dostať z toho viac."

"Pravdepodobne ma to do istej miery naučilo disciplíne," pokračoval Austrálčan. "Základ je v tom, že človek sa vždy pokúsi jazdiť tak tvrdo a tak rýchlo, ako sa dá. Ale najlepšie to poviem asi tak, že si na to treba vedieť vybrať tie správne chvíle."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac