spravy.sk spravy.sk

Rosenqvist: Formula 1? Nie ďakujem
zdroj: Twitter/DilbaghGill

Rosenqvist: Formula 1? Nie ďakujem

Felix Rosenqvist je meno fanúšikom motoršportu dobre známe. Tento švédsky jazdec nikdy nedostal príležitosť vo Formule 1, a to napriek tomu, že bol úspešný prakticky v každej sérii, v ktorej pretekal.

V roku 2015 sa stal šampiónom európskej Formuly 3. V tejto súťaži patril k najúspešnejším vôbec, za štyri sezóny skončil postupne tretí, druhý, ôsmy a napokon v roku 2015 získal titul. Za tie roky nechal za sebou mnohých súčasných pilotov F1. Svoju vitrínu obohatil aj o dve víťazné trofeje z podujatia v Macau. Jeho kariéra ho skrz GT-éčka a DTM priviedla do Formuly E, kde hneď vo svojej nováčikovskej sezóne skončil tretí, rovnakú priečku obsadil aj v japonskej Super Formule, aby napokon v minulom ročníku americkej série IndyCar skončil šiesty a bol vyhlásený za nováčika roka.

Na týchto úspechoch vidíme, že minimálne formulové série nikdy nepredstavovali pre Felixa problém. Prečo teda neprišla šanca vo Formule 1? Hovorilo sa napríklad o možnom návrate Jeana-Érica Vergna. On i jeho bývalý šéf Helmut Marko to však odmietli. Francúz sa vyjadril, že v súčasnosti má podpísanú skvelú zmluvu s tímom, s ktorým môže vyhrávať. Tak prečo by menil? A podobne sa teraz vyjadril aj Rosenqvist.

„Formula 1? Nie ďakujem. Chcem vyhrávať preteky,“ povedal pre švédsky Expressen, na ktorý odkazuje portál Grandprix247.com.

„Páči sa mi, že IndyCar je o trochu drsnejšia, než F1. Kombinujú sa tam odlišné typy okruhov, takže ktokoľvek, kto vyhrá, musí byť naozaj komplexný jazdec,“ povedal Rosenqvist, ktorý dodáva, že boje v strede poľa, nech sú akokoľvek tesné, ho nelákajú.

„Nechcem jazdiť nikde, kde nemôžem vyhrávať. Ak vo Formule 1 nie ste v tom správnom tíme, tak vyhrať nemôžete. Môžem povedať, že ak by som chcel jazdiť v za zlý tím v F1, tak by som to urobil. Ja som to však nikdy nechcel,“ dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac