spravy.sk spravy.sk

Grosjean sa zatiaľ neplánuje pobrať do dôchodku
zdroj: Haas F1 Team

Grosjean sa zatiaľ neplánuje pobrať do dôchodku

Romain Grosjean má za sebou pomerne bujarú kariéru. Vo svojom prvom ročníku (2009) zhorel po boku Fernanda Alonsa, následne sa na chvíľu odmlčal a keď sa neskôr vrátil s Lotusom (2012), dokázal získavať aj pódiá. Na druhej strane však mal aj problémy a až príliš často búral.

Prežil lepšie i horšie chvíle, miestami ukazoval veľmi dobrú rýchlosť, miestami hlavne zaváhania, ale v športe sa udržal a teraz ho čaká ročník 2020. Haas ho dokonca uprednostnil pred Nicom Hülkenbergom, čo je veľmi zaujímavá skutočnosť.

"Áno, už som myslel aj na koniec kariéry, pretože po období vo Formule 1 mám ešte veľa plánov," priznal Francúz v rozhovore pre F1only.fr. "Ale mám 33 rokov, takže som ešte dosť mladý. Máme tu aj Kimiho, ktorý má už 40, no stále jazdí veľmi dobre."

"Môj cieľ a moja túžba sú v každom prípade také, aby som ostal vo Formule 1. Chcem si nájsť konkurencieschopné auto a užívať si zábavu v boji o čelo. Ak by tomu tak bolo, chcem vo Formule 1 ostať. Mám to tu totiž rád, rád cestujem, mám rád výzvy a je to moja vášeň," dodal Grosjean.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac