spravy.sk spravy.sk

Steiner je presvedčený, že Haas uvidíme na pozíciách, na ktorých bol v roku 2018
zdroj: Haas

Steiner je presvedčený, že Haas uvidíme na pozíciách, na ktorých bol v roku 2018

Americký Haas nebol vlani vôbec v dobrej forme. Tím musel riešiť problémy ako na trati, tak v kancelárii, keďže jeho hlavný sponzor, výrobca energetických nápojov Rich Energy, vysielal skrz sociálne siete jeden štipľavý odkaz za druhým.

Haas vlani vstúpil do sezóny s novým titulným sponzorom a v pozícii obhajcu skvelého piateho miesta v pohári konštruktérov. Manželstvo s výrobcom energetických nápojov Rich Energy však skončilo úplným fiaskom, podobne ako obhajoba piateho miesta. Haas sa po sezóne pokúšal do svojich služieb získať Roberta Kubicu a jeho sponzora, spoločnosť PKN Orlen, táto snaha však stroskotala a poľské duo sa napokon upísalo Alfe Romeo. Šéf tímu Günther Steiner priznal, že finančne si jeho tím neprilepšil.

„Je to veľká strata, ale musíme ísť ďalej a nájsť nové riešenia, byť efektívnejší, než kedykoľvek predtým,“ povedal Steiner pre Italia Racing, na ktorý odkazuje portál Grandpx.news. Napriek tomu je charizmatický Tirolčan presvedčený, že v roku 2020 uvidíme jeho tím v oveľa lepšej forme.

„Tím odviedol dobrú prácu a dosiahol progres. Pre rok 2020 sme lepšie pripravení,“ povedal Steiner. „Pripravujeme sa na zimné testy a momentálne nás nič zásadné netrápi. Som presvedčený, že sa vrátime na pozície, na ktorých sme boli v roku 2018.“

„Musíme byť k sebe kritickejší. Jazdci vlani neboli presvedčení o vylepšeniach, ktoré sme priniesli do Barcelony. Nikto však nemal odvahu povedať, že nefungujú, pretože auto bolo rýchle, napriek tomu, čo naznačovali čísla. Bola to však chyba.“

„Barcelona je zvláštny okruh, kde je naše auto zakaždým konkurencieschopné, preto sme pokračovali. Keď sme si však uvedomili, že to nebol správny smer, bolo už neskoro,“ dodal Steiner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac