spravy.sk spravy.sk

Albon: Čaká ma veľa práce, ale chcem bojovať o titul
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

Albon: Čaká ma veľa práce, ale chcem bojovať o titul

Alex Albon má za sebou rušný rok 2019. Sezónu začal ako nováčik v Toro Rosso a už po dvanástich pretekoch bol "povýšený" do Red Bullu, kde nahradil Pierra Gaslyho.

Jazdec s britskými a thajskými koreňmi si odbil debut v "áčku" Red Bullu na VC Belgicka a do konca sezóny skončil iba raz mimo prvej šestky. Na pódium sa však nedostal, najbližšie k nemu mal na VC Brazílii, kde ho však oň obral Lewis Hamilton pár kôl pred koncom.

V rozhovore pre Sky Sports F1 Albon priznal, že ho ešte čaká veľa práce, ale časom chce bojovať o titul. "Chcem bojovať o titul. Stále sú oblasti, v ktorých sa musím zlepšiť, ale pracujem na nich. Nie som ešte úplne tam, kde by som chcel byť."

Max Verstappen je síce jasnou jednotkou v Red Bulle a zatiaľ čo Albon k Holanďanovi vzhliadal v prvej sezóne, ale postupom času ho chce prekonať. "Vstupujúc do mojej druhej sezóny, viem čo môžem od seba čakať. Bol som na každej trati, prešiel som si všetkými 'drámami', čo sa dali," povedal Albon a na adresu Verstappena dodal: "Max je momentálne jazdec, od ktorého sa môžem veľa učiť, z jeho dát a vidieť kde je rýchly. Nie je žiadne tajomstvo, že veľmi rýchly."

"Zároveň sa však sústredím na seba, pokúsim sa znížiť stratu na Maxa a časom byť rýchlejší ako on, to by bolo fajn," pokračoval jazdec Red Bullu. Albon absolvoval počas zimnej prestávky množstvo čase na simulátore a spolu s tímom dúfajú, že v roku 2020 dokážu bojovať s Ferrari a Mercedesom o titul.

"Už na konci minulého roka som absolvoval množstvo jázd na simulátore. Už pred testami v Barcelone viem akým smerom sa budeme vyberať. Cítim sa o dosť lepšie. Všetci v tíme dúfame v niečo skvelé túto sezónu. Uvidíme po testoch v Barcelone, ako na tom sme," vyjadril sa Albon.

"Samozrejme si musíme uvedomiť, že Mercedes sú stále majstri. Zlepšíme sa, no rovnako sa zlepšia aj vo Ferrari a Mercedese. Uvidíme kto sa ako zlepšil a kto na tom bude najlepšie," povedal Albon na záver.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac