spravy.sk spravy.sk

Marko: Neviem si predstaviť Alonsa v Red Bulle
zdroj: Red Bull Racing

Marko: Neviem si predstaviť Alonsa v Red Bulle

Alonso sa pred pár dňami vyjadril, že jeho známe rádiové správy na margo Hondy nemuseli byť správne. Napriek tomu však Honda vetovala jeho dohodu s Andretti Autosport a zamedzila mu v štarte v Indy 500.

Alonso a Honda nenadviazali dobrý vzťah počas Španielovho pôsobenia v McLarene. Honda nedokázala dostať McLaren do boja o pódia, práve naopak japonský dodávateľ motorov sa trápil a Alonso im to dával cítiť svojou konštantnou kritikou na pohonnú jednotku. Nedávno sa síce vyjadril, že známa hláška "GP2 engine" nemusela byť správna, na nápravu vzťahov je zrejme neskoro.

Honda vetovala dohodu medzi ním a tímom IndyCar Andretti Autosport a Helmut Marko sa vyjadril, že si nevie predstaviť návrat Alonsa do Red Bullu, ktorému dodáva motory práve japonský dodávateľ. 

"Ako sa majú veci teraz, neviem si predstaviť Alonsov návrat do F1 v Red Bulle," povedal Marko pre Motorsport-Magazin. "Sú na to dva dôvody. Za prvé, myslím si, že Alonsov vzťah s Hondou je nenapraviteľný. Za druhé, naša štruktúra F1 tímu je založená na juniorskom programe, čo znamená, že naše talenty sa dostávajú do najlepších kategórii pretekania."

"Ak by sme podpísali Alonsa, tak by bol najstarším jazdcom v štartovom poli. To ide proti našej celej filozofii," pokračoval. "Ale kým používame motory Honda, tak je to aj tak nemožné," odmietol Marko túto možnosť.

Alonso sa vyjadril, že je pripravený vrátiť sa do Formuly 1, otázne však je, kde by dvojnásobný majster sveta mohol zakotviť. Red Bull túto možnosť vylúčil a v súčasnosti je nepravdepodobné, že by sa mu naskytla príležitosť vo Ferrari či Mercedese.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac