spravy.sk spravy.sk

Leclerc začal testovanie osemnásťpalcových pneumatík Pirelli pre rok 2021
zdroj: Pirelli Motorsport

Leclerc začal testovanie osemnásťpalcových pneumatík Pirelli pre rok 2021

Aj keď predsezónne testovanie v Barcelone ešte nezačalo, Charles Leclerc vo Ferrari odjazdil prvé kolá v roku 2020. V sobotu na trati v Jereze totiž začal testovanie nových osemnásťpalcových pneumatík Pirelli, s ktorými sa bude jazdiť v roku 2021.

Testovanie nových gúm bude prebiehať počas celého roka, celkovo sa bude jazdiť počas 25 dní a nové gumy budú mať možnosť otestovať všetky tímy. Testy boli zo začiatku odložené z dôvodu hmly, no nakoniec Leclerc odjazdil 130 kôl v upravenej verzii SF90 - monopostu Ferrari z minulého roku, taliansky tím však nedovolil Pirelli uverejniť žiadne fotky z testovania.

Všetky tímy budú testovať pneumatiky v upravených modifikáciách monopostov. Tie budú využité aj následne v testoch po posledných pretekoch v Abú Zabí. Všetkých desať tímov bude mať k dispozícii dva testovacie dni na suchu, pričom top tri tímy (Mercedes, Ferrari, Red Bull) si medzi sebou rozdelia ďalších päť dní testovania v mokrých podmienkach.

Tímy zo stredu poľa si naplánovali testovanie až v strede sezóny 2020, aby sa mohli naplno venovať úvodu sezóny. Väčšina tímov zároveň absolvuje svoje dva dni po sebe, výrazne odlišnú taktiku použijú vo Ferrari a Mercedese, ktorí svoje dva dni na suchu rozdelili na úvod a záver sezóny.

Scuderia je zároveň jediný tím, ktorý absolvuje časť testov pred začiatkom sezóny 2020. Okrem sobotňajších jázd v Jereze bude tím testovať pneumatiky do mokra 5. marca vo Fiorane.

Testy sa uskutočnia po veľkých cenách v Bahrajne, Španielsku, Rakúsku, Veľkej Británii a Japonsku, pričom zvyšné dni sa bude testovať na okruhu Paula Ricarda vo Francúzsku. Kompletný program testov nájdete tu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac