spravy.sk spravy.sk

Wolff potvrdil, že rokovania s Hamiltonom začnú čoskoro
zdroj: Mercedes

Wolff potvrdil, že rokovania s Hamiltonom začnú čoskoro

Lewis Hamilton je pre Mercedes zrejmá voľba. Šesťnásobný majster sveta ešte nemá definitívu ohľadne sezóny 2021, no zotrvanie v majstrovskom tíme je teraz viac ako pravdepodobné.

„Myslím, že je to zrejmá voľba,“ povedal Wolff na adresu Hamiltona. „V aute chceme mať toho najrýchlejšieho jazdca, a viem, že Lewis chce byť v najrýchlejšom aute. Takže z toho môžeme vyvodiť jasný spoločný záver.“

Toto Wolff
už skôr tento mesiac pre Auto Motor und Sport uviedol, že rokovania o novej zmluve ešte ani nezačali. To isté zopakoval aj v pondelok pri predstavení nového lakovania a nového partnera INEOS. Nový kontrakt by sa mohol začať rodiť už čoskoro.

„Cestujeme spolu po svete nejakých desať mesiacov v roku, každý druhý týždeň napíname naše nervové sústavy. Počas zimy teda nechávame jeden druhého na pokoji,“ vyhlásil Wolff.

„Naposledy sme sa spolu bavili pred Vianocami. Bol to príjemný rozhovor a dohodli sme sa, že budeme pokračovať v diskusii alebo začneme diskusiu, keď sa Lewis vráti z Ameriky a sezónu riadne odštartujeme.“

Konkurencia Mercedesu ale počas dovoleniek nezaháľala, Ferrari potvrdilo dlhodobý kontrakt s Charlesom Leclercom, Red Bull presvedčil na predĺženie spolupráce Maxa Verstappena. Víťazovi pohára konštruktérov ale žiadny vlak neuteká.

„Mám dôveru v našu schopnosť prilákať najlepších jazdcov. Verím, že dokážeme pokračovať v poskytovaní tej najlepšej techniky,“ hovorí Wolff. „Máme skvelých mladých jazdcov, ktorí sú súčasťou rodiny Mercedesu. George Russell je našim juniorským pilotom, osobne mu predpovedám veľkú budúcnosť. Potom je tu Esteban, ktorý nám nie je nijako vzdialený. Dnes patrí Renaultu, ale je akýmsi bratrancom rodiny Mercedesu.“

„Našou povinnosťou je dodať to najrýchlejšie auto, potom nebude problém nájsť talent, ktorý ho bude chcieť pilotovať,“ dodal Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac