spravy.sk spravy.sk

Abiteboul a jasný cieľ Renaultu: Vziať si späť štvrté miesto
zdroj: Renault

Abiteboul a jasný cieľ Renaultu: Vziať si späť štvrté miesto

Renault čaká po opätovnom prevzatí kontroly nad tímom už piata sezóna. Všeobecne sa očakávalo, že možno už v tretej by mohol bojovať o pódiá, avšak predpovede sa nenaplnili. Naopak, sme svedkami len veľmi priemerných vystúpení, ktoré neodzrkadľujú vložené investície.

"Predchádzajúce roky boli zamerané na rekonštrukciu tak našich zariadení, ako aj ľudských zdrojov," uviedol šéf tímu Cyril Abiteboul. "Táto fáza je už ukončená a teraz musíme naplniť naše ambície a ciele."

Rok 2019 bol podľa Francúza "náročný" a stajni ukázal hneď niekoľko vecí: "Pripomenul nám, čo je potrebné spraviť pre to, aby sme v tomto športe uspeli a aká vysoká je úroveň konkurencie."

"K novej sezóne pristupujeme s pokorou, ale aj s ambíciami. Hlavne pokora je pre každý tím výzvou a platí to o každom roku. My v tomto smere nie sme výnimkou. V roku 2016 sme sa vrátili do zmeneného a nabitejšieho športu. Prezentovali sme naše ambície stať sa majstrami sveta a latku sme stanovili vysoko pre každého nášho zamestnanca. Tohto pôvodného plánu sa potrebujeme naďalej držať."

Čo môže priniesť rok 2020? "Bude to koniec jedného cyklu a začiatok prípravy na ďalší," odvetil Abiteboul. "V tomto roku sa musíme dostať na najlepšiu možnú cestu smerom k veľkým zmenám pravidiel pre rok 2021. Organizačné zmeny, ktoré sme robili v druhej polovici roku 2019, boli vykonávané práve s takýmto nastavením."

"Keďže nás čakajú zmeny technických i športových pravidiel, bude to veľká príležitosť. Musíme vytušiť vzniknuté šance a postarať sa o to, že budeme pripravení využiť ich," pokračoval Cyril Abiteboul, ktorý prezentoval jasný cieľ pre rok 2020: "Vziať si späť štvrté miesto medzi konštruktérmi."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac