spravy.sk spravy.sk

Button predpokladá zlepšenie vzťahov vo Ferrari
zdroj: McLaren

Button predpokladá zlepšenie vzťahov vo Ferrari

Medzi lajtmotívy novej sezóny Formuly 1 bude určite patriť aj vzťah tímových kolegov Sebastiana Vettela a Charlesa Leclerca. Vlani nebola ich vzájomná spolupráca vôbec dokonalá. Majster sveta z roku 2009 Jenson Button si myslí, že po roku v jednej garáži sa už dobre poznajú, čo ich spoluprácu môže iba posilniť.

„V roku 2019 mali spolu niekoľko incidentov, verme, že v tomto roku to bude inak,“ povedal v rozhovore pre Sky Sports Button. „Obaja sú veľmi rýchli. Myslím, že vlani sa pokúšali nájsť si v tíme svoje miesto. Prišiel nový mladý chalan a získal viac kvalifikačných prvenstiev, než ktokoľvek. Potom tu je Sebastian Vettel – štvornásobný majster sveta.“

„Sú to dvaja veľmi talentovaní piloti. Myslím, že po jednom roku bok po boku môžu spolupracovať ako tím a sústrediť sa na boj s Mercedesom, nie na ich interný súboj. Verím, že sa to podarí, pretože pre šampionát ako taký je to veľmi dôležité,“ povedal Button.

Do dobu štyroch rokov bola jazdecká zostava vo Ferrari stabilná. Pre sezónu 2019 sa však vedenie Scuderie rozhodlo nahradiť ostrieľaného Kimiho Räikkönena priebojným mladíkom Charlesom Leclercom. Ten už má podpísaný kontrakt s Ferrari až do roku 2024.

„Sebastian teraz už dobre vie, aký rýchly je jeho tímový kolega. Podľa mňa budú mať v tomto roku omnoho lepší vzťah. Určite chcú jeden druhého poraziť, ale myslím, že ako dvojica sú veľmi silní,“ povedal Button.

„Seb ma skvelú schopnosť svoje auto dobre nastaviť. V snahe vyladiť ho strávi s inžiniermi viac hodín, než ktokoľvek iný. Preňho je to veľmi dôležitý rok. Vlani ho jeho tímový kolega dokázal poraziť, teraz musí ukázať, čo v ňom je. Ak sa mu to podarí, bude bojovať o titul.“

„Keď máte v tíme takúto mladú pušku – a videli sme to v prípade Lewisa Hamiltona a Fernanda Alonsa, keď boli kolegami – môže to toho skúsenejšieho urobiť trochu zraniteľným,“ dodal šampión z roku 2009.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jenson Button

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac