spravy.sk spravy.sk

Lewis Hamilton tvrdí, že je fyzicky a mentálne pripravený na novú sezónu
zdroj: TASR

Lewis Hamilton tvrdí, že je fyzicky a mentálne pripravený na novú sezónu

Šesťnásobný majster sveta Formuly 1, Lewis Hamilton, sa prihovoril v najnovšom videu fanúšikom Mercedesu. Brit je pripravený na novú sezónu, v ktorej sa pokúsi dorovnať počet titulov legendárneho Michaela Schumachera.

Hamilton počas zimnej prestávky oslávil svoje 35. narodeniny a pripravoval sa na svoju štrnástu sezónu vo Formule 1. V minulom roku si pripísal šiesty majstrovský titul a s rovnakými ambíciami vstupuje aj do novej sezóny.

Okrem dorovnania počtu titulov Michaela Schumachera môže Brit prekonať Schumacherov rekord v počte víťazstiev veľkých cien, ktorý momentálne stojí na čísle 91. Pre porovnanie, Hamilton má pred sezónou na svojom konte 84 umiestnení na najvyššom stupni.

V príhovore fanúšikom na oficiálnom Twitteri Mercedesu však Hamilton krotí prehnaný optimizmus a vraví, že nič nie je isté. "Viem, že všetci chcete siedmy titul, musíme však ísť krok po krôčiku."

"Nevieme ako na tom budeme v porovnaní s ostatnými, takže budeme musieť byť efektívnejší v našom tréningovom procese, keďže máme menej času na predsezónne testy, ale stále veľa roboty pred sebou," pokračoval Brit.

Hamilton nebol príliš aktívny na sociálnych sieťach počas zimnej pauzy. Minulý týždeň však uverejnil svoju fotku, pričom dodáva, že do novej sezóny vstupuje o päť kíl ľahší ako minulý rok.

Mercedes predstavil v pondelok nové lakovanie a v piatok má predstaviť aj nový monopost pre rok 2020. Prvýkrát ho spolu s ostatnými autami uvidíme v akcii už budúci týždeň na testovaní v Barcelone, ktoré je oproti minulému roku skrátene o dva dni (z osem na šesť).

zdroj: Mercedes

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac