spravy.sk spravy.sk

Leclerc si v zime vyskúšal vegánsky spôsob stravovania: Necítil som sa práve skvelo
zdroj: Scuderia Ferrari

Leclerc si v zime vyskúšal vegánsky spôsob stravovania: Necítil som sa práve skvelo

Vegánska cesta je vo svete športu stále populárnejšou záležitosťou. Výhody tohto životného štýlu pre profesionálneho športovca dobre znázornil dokumentárny film The Game Changers. Vo svete motoršportu tento spôsob propaguje najmä Lewis Hamilton.

Pilot Ferrari Charles Leclerc vlani priznal, že zvažuje aj túto cestu. Povedal, že je ochotný urobiť všetko, čo mu pomôže zlepšiť jeho výkony. Dodal však, že to preňho nebude jednoduché, pretože mäso (najmä hovädzie) má veľmi rád. V zime však predsa len podstúpil však experiment, v ktorom prijímal len vegánsku stravu. No žiadny úžasný výsledok to neprinieslo.

„Experiment trval šesť týždňov a veľa som sa toho naučil,“ povedal Leclerc pre RTL, na ktorú odkazuje portál Grandpx.news. „Skúsil som to, ale necítil som sa práve skvelo. Stravovanie je veľmi individuálna záležitosť.“

Monačan dodal, že popri tréningu mu viac vyhovoval tradičný spôsob stravovania. So svojou zimnou prípravou je však Leclerc veľmi spokojný a cíti sa viac ako dobre pripravený na novú sezónu.

„Veľa som trénoval a som pripravený lepšie, než kedykoľvek predtým a rozhodne som na tom lepšie, než vlani. Taktiež už viem, čo môžem od tímu očakávať,“ vyhlásil Leclerc, ktorý priznal, že v zime znížil svoju telesnú hmotnosť o štyri kilogramy.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac