spravy.sk spravy.sk

Sainz: Nemôžme si dovoliť vypustiť rok 2020
zdroj: McLaren

Sainz: Nemôžme si dovoliť vypustiť rok 2020

Vo štvrtok popoludní predstavil McLaren svoj tohtoročný monopost MCL35. Pre Španiela Carlosa Sainza to bude druhý rok v britskom tíme a určite bude chcieť nadviazať na výkony z 2019.

"Dnešok je veľkým dňom pre nás všetkých. Sledoval som veľmi podrobne vývoj MCL35 počas zimy a viem koľko úsilia a vášne sme doňho vložili," povedal Sainz pri príležitosti predstavenia nového auta.

"Mnohí si myslia, že 2020 bude len prechodným rokom medzi starými a novými pravidlami, prechod medzi 2019 a 2021. V McLarene sme však po skončení pretekov v Abú Zabí stlačili 'reset' a tvrdo sme pracovali, aby sme vylepšili každý detail na aute," pokračoval Španiel.

Carlos Sainz si pripísal počas svojej debutovej sezóny v McLarene skvelé šieste miesto v poradí jazdcov a sezónu zavŕšil pódiovým umiestnením v Brazílii. "Skok, ktorý sme spravili minulú sezónu bol skvelou motiváciou, ale zároveň nám pripomenul, aká vyrovnaná bitka je v strede poľa. Nemôžme si dovoliť vypustiť rok 2020 ak chceme znížiť rozdiel na čelo."

"Mojim cieľom je tlačiť seba a tím k tomu spraviť ďalší krok vpred túto sezónu. Teším sa do Barcelony na testovanie a dúfam, že nadviažeme na dobrú formu z minulej sezóny," uzavrel Sainz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac