spravy.sk spravy.sk

Brown: Sme na tom omnoho lepšie ako pred dvanástimi mesiacmi
zdroj: TASR

Brown: Sme na tom omnoho lepšie ako pred dvanástimi mesiacmi

Generálny riaditeľ McLarenu Zak Brown sa pri predstavení nového McLarenu pre rok 2020 vyjadril, že tím je v lepšej pozícií ako minulý rok.

Tímový riaditeľ Andreas Seidl a technický riaditeľ James Key prišli do McLarenu v priebehu minulej sezóny a nemali podiel na tvorbe minuloročného MCL34.

"Cítim, že sme na tom lepšie ako pred rokom. Vedeli sme, že James a Andreas sa k nám pridajú, ale vtedy ešte pre nás nepracovali. Teraz máme kompletný F1 tím, ktorý vedie Andreas, ktorého som chcel ako tímového riaditeľa a Jamesa Key, ktorého som chcel ako technického riaditeľa," povedal Brown.

"Mojou úlohou je dostať tých správnych ľudí na správne miesta a dať im správne zdroje. Myslím, že odkedy sme začali robiť zmeny, tak sme toho docielili. Minulý rok sme mali dobré auto, ktoré bolo silnejšie v druhej polovici sezóny. Je to zásluhou celého tímu, ale vedenie Andreasa a Jamesa tomu veľmi pomohlo. Nie je to náhoda, že auto sa zlepšovalo po ich príchode," vyjadril sa Brown pochvalne na adresu Seidla a Keya.

"Teraz máme nové auto, na ktorom sa prvýkrát podieľali všetci. Andreas priniesol jasnú víziu akú má o F1 tíme, ktorá bola pozitívne prijatá. Na trati aj v továrni panuje skvelá atmosféra, máte z toho výborný pocit ako tím, som z toho veľmi nadšený," pokračoval.

"Zároveň však treba dodať, že strata na prvú trojku je stále výrazná, takže musíme byť realistickí. Najdôležitejšie bude nespraviť krok späť, čo bude ťažké samé o sebe pri vyrovnanom strede poľa. Som veľmi, veľmi nadšený, ale stále je pred nami dlhá cesta," dodal Brown na záver.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac