spravy.sk spravy.sk

Mercedes v tomto roku neplánuje predstavovať dve rôzne autá
zdroj: Mercedes

Mercedes v tomto roku neplánuje predstavovať dve rôzne autá

Mercedes v minulom roku zaujal netradičným prístupom. Do prvého týždňa testov nasadil auto, ktoré s finálnou verziou nemalo v zásade nič spoločné; jeho úlohou bolo otestovať, či všetko funguje, avšak k finálnej aerodynamike malo veľmi ďaleko. Tentoraz to strieborní takto neplánujú.

"Budeme mať vylepšenia pripravované pre Melbourne, ktoré preveríme počas druhého týždňa testov, ale prístup 'celkom nového auta' z roku 2019 sa opakovať nebude," uviedol technický šéf Mercedesu James Allison počas piatkového predstavovania monopostu W11.

"V minulom roku sa pravidlá dosť výrazne menili a rozhodlo sa o nich v neskorej fáze predchádzajúcej sezóny. Za daných okolností sa nám hodilo postaviť auto pre predstavenie a auto pre druhý týždeň testov, vďaka čomu sme sa vzhľadom k Melbourne mohli čo najviac naučiť."

"V tomto roku máme vyzretejšie pravidlá a začiatok tohtoročného vývoja je vlastne koncom minuloročného auta, takže zopakovanie minuloročného prístupu by nemalo zmysel," skonštatoval Angličan.

Valtteri Bottas - W11
Mercedes

Allison hovoril aj o niekoľkých kľúčových zmenách, pričom v tejto súvislosti vyzdvihol hlavne tri aspekty vrátane "dobrodružných závesov".

"Chceli sme zmeniť niekoľko aspektov konceptu auta," priznal. "Išlo o aspekty, ktoré bolo absolútne nemožné meniť v rámci sezóny. Vďaka tomu sme chceli pred novou sezónou postaviť plodnejšiu a úrodnejšiu platformu."

"Pre niekoľko dobre zvolených zmien architektúry sme sa rozhodli preto, aby sme napriek dlhšej stabilite pravidiel dokázali udržať ostrú vývojovú krivku," pokračoval Allison, ktorý spomenul, že niekoľko zmien nájdeme v prednej, prostrednej i zadnej časti.

"Všetky tieto zmeny sú samostatné, ale v konečnom dôsledku mobilizujú niekoľko sekundárnych aerodynamických výhod, ktoré sme získali jednak počas zimy, ale jednak aj počas sezóny - teda to ešte len dúfame," dodal bývalý technický líder Ferrari.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: James Allison

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac