spravy.sk spravy.sk

Na úvod testov double Mercedesu
zdroj: TASR/AP

Na úvod testov double Mercedesu

Máme za sebou prvý oficiálny deň predsezónneho testovania v Barcelone. Na trati sa objavilo pätnásť pilotov zo všetkých desiatich tímov, pričom najrýchlejší čas zajazdil Lewis Hamilton z Mercedesu nasledovaný jeho tímovým kolegom, Valtteri Bottasom.

Lewis Hamilton prekonal doobedňajší čas Valtteriho Bottasa o vyše tri desatiny sekundy, a to navyše na tvrdšej sade gúm. Britov čas 1:16.976 je o viac než sekundu rýchlejší v porovnaní s časom Sebastiana Vettela z prvého testovacieho dňa v roku 2019 (1:18.161). Prvú dvojicu doplnil Sergio Pérez vo Force Indii v Racing Pointe, ktorý má pod kapotou taktiež motor Mercedes, ktorého poobede vystriedal Lance Stroll.

Najviac kôl si pripísal Max Verstappen v Red Bulle aj napriek tomu, že dvakrát sa roztočil v poslednej šikane. Holanďan odjazdil celý deň, podobne ako Daniil Kvjat v AlphaTauri, Carlos Sainz v McLarene, Charles Leclerc vo Ferrari a Kevin Magnussen v Haase.

Každý tím odjazdil dnes vyše sto kôl, čo je určite pozitívna správa pre všetkých z hľadiska spoľahlivosti nových monopostov. Pomohol tomu aj fakt, že sme celý deň odjazdili bez jedinej červenej vlajky.

Zajtrajšie testy budú prebiehať v rovnakom čase od 9:00 do 18:00.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac