spravy.sk spravy.sk

Red Bull a Honda chcú absolvovať sezónu bez penalizácii za extra pohonné jednotky
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull a Honda chcú absolvovať sezónu bez penalizácii za extra pohonné jednotky

Prvá sezóna spolupráce medzi Red Bullom a Hondou dopadla úspešne, keď si pripísali na svoje konto tri víťazstvá. Do novej sezóny si však okrem úspechov vo veľkých cenách stanovili obe strany jasný cieľ: absolvovať sezónu bez penalizácii za extra pohonné jednotky.

Prvý týždeň testovania naplnil Red Bull optimizmom a rakúska stajňa so sídlom v Milton Keynes by chcela v sezóne 2020 vyzvať Mercedes v boji o titul. K tomu budú určite potrebovať podporu od Hondy, ktorá im v súčasnosti dodáva motory. Ak by dokázali zvládnuť celú sezónu s tromi povolenými pohonnými jednotkami, tak ich ambície na boj o titul môžu byť o niečo reálnejšie.

Riaditeľ Hondy pre manažment F1, Masaši Jamamoto povedal pre portál Motorsport: "Máme náš plán, takže sa ho pokúsime držať a zvládnuť sezónu bez penalizácii."

"Boli sme celkom konkurencieschopní v druhej polovici minulej sezóny. Zároveň aj naša spoľahlivosť na tom bola dobre. Počas zimy sme sa sústredili na to, aby sme k spoľahlivosti pridali ešte viac výkonu, to bol náš cieľ," dodal.

Riaditeľ tímu Red Bull, Christian Horner priznal, že hoci majú v súčasnosti za cieľ absolvovať sezónu s troma motormi, tak nevylučuje možnosť využitia štvrtej pohonnej jednotky, ak by z toho tím mal benefit z hľadiska výkonu.

"Momentálne neplánujeme využiť štvrtý motor, náš cieľ je použiť iba tri. Ak by sme mali iba 21 veľkých cien (bez VC Číny, pozn. red.), tak to je samozrejme pre nás o niečo jednoduchšie. Štvrtý motor by sme nasadili iba v prípade, že by sme boli na správnom mieste, kde by to nemalo taký veľký vplyv. Vždy budeme viac hľadieť na výkon ako na hocičo iné," vraví Horner.

K otázke motorov sa vyjadril aj samotný Max Verstappen. "Minulý rok sme brali motory navyše len preto, že priniesli zlepšenie výkonu. A to celkom výrazné. To bol dôvod prečo sme brali extra motory. Túto sezónu však vieme, že nechceme dostávať žiadne penalizácie."

Christian Horner ešte dodal k spolupráci s Hondou pár slov: "Myslím, že sme mali dobrú zimu. Minulý rok bol našim prvým rokom spolupráce s Hondou, náš vzťah sa vyvíjal a upevňoval počas celej sezóny, ale aj cez zimu. Celý tím odviedol skvelú prácu pri plánovaní tohto monopostu. Spoľahlivosť auta a aj spätná väzba od jazdcov po prvých testoch je zatiaľ veľmi povzbudzujúca.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac